Janowicz w półfinale wielkiego szlema

2013-07-03 23:08:35

W "polskim" pojedynku w ćwierćfinale Wimbledonu Jerzy Janowicz pokonał Łukasza Kubota 7:5, 6:4, 6:4 i jest pierwszym reprezentantem naszego kraju, który zagra w półfinale wielkoszlemowego turnieju.

W pierwszym secie bliżej zwycięstwa był Łukasz Kubot, jednak Jerzy Janowicz obronił się, przełamał rywala i wygrał seta. Drugi set to trzy breakpointy Kubota, które pozostały niewykorzystane. Z okazji skorzystał Janowicz, który triumfował w drugiej partii 6:4.

Emocjonujący był także trzeci set, którego "Jeżyk" wygrał, podobnie jak poprzedniego, 6:4. Kubot do końca walczył o przedłużenie meczu, jednak musiał uznać wyższość młodszego kolegi.

Jerzy Janowicz niezależnie od jego dalszych losów w turnieju przejdzie do historii jako pierwszy Polak, który zagrał w półfinale wielkiego szlema.