Legia, Śląsk i Lech grają dalej

2013-07-25 23:28:05

Legia Warszawa, Śląsk Wrocław i Lech Poznań to zespoły reprezentujące nasz kraj, które awansowały do kolejnej rundy eliminacyjnej europejskich rozgrywek. W II rundzie eliminacji Ligi Europy odpadł Piast Gliwice.

W środę Legia Warszawa pokonała przed własną publicznością walijski zespół The New Saints FC 1:0 po golu Wladimera Dwaliszwiliego. Podopieczni Jana Urbana wygrali w dwumeczu 4:1. Rywalem Legii w III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów będzie norweskie Molde FK.

Do III rundy el. LE awansował Śląsk, który po okazałym zwycięstwie 4:0 u siebie zremisował na wyjeździe z FK Rudar 2:2 (2:0). Gole dla Śląska zdobyli w pierwszej połowie Waldemar Sobota i Marco Paixão, natomiast po przerwie dwoma trafieniami odpowiedzieli gospodarze.

Piast Gliwice nie sprostał u siebie azerskiemu Qarabağowi Ağdam. Po regulaminowych 90 minutach było 2:1 dla Piasta, co oznaczało dogrywkę. W 108. minucie dogrywki losy dwumeczu rozstrzygnął Ulrich Kapolongo i wyeliminował gliwiczan z dalszej rywalizacji.

W Poznaniu 2:1 z fińskim FK Honka wygrali gospodarze. W 6. minucie wynik meczu otworzył Łukasz Teodorczyk, jednak dwie minuty później do wyrównania doprowadził Sampo Koskinen. Zwycięskiego gola w 40. minucie zdobył Tomasz Kędziora. W dwumeczu Lech wygrał 5:2.