Wyniki piątkowych meczów 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

2013-08-03 12:09:36

W piątkowych spotkaniach 3. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Cracovia wygrała u siebie z Ruchem Chorzów 2:1, natomiast Zawisza Bydgoszcz przed własną publicznością zremisował ze szczecińską Pogonią 1:1.

W Krakowie w 13. minucie po strzale Marka Zieńczuka prowadzenie objął Ruch Chorzów. Na odpowiedź Cracovii trzeba było czekać do 81. minuty, gdy do wyrównania doprowadził Dawid Nowak. Dwie minuty później nowy nabytek "Pasów" zdobył zwycięską bramkę.

Prowadzenie Pogoni Szczecin dał w 16. minucie pojedynku Takafumi Akahoshi, który uderzył technicznie z 15 metrów. Wyrównanie padło w 49. minucie, gdy futbolówka uderzona z dystansu przez Hérolda Goulona odbiła się od Murayamy i znalazła drogę do bramki Pogoni.

W sobotę (3 sierpnia) o 18:00 Widzew Łódź podejmie Koronę Kielce, natomiast o 20:30 Legia Warszawa powalczy o komplet punktów z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Cracovia - Ruch Chorzów 2:1 (0:1)
Dawid Nowak 81', 83' - Marek Zieńczuk 13'.

Cracovia: 80. Krzysztof Pilarz - 20. Marcin Kuś, 5. Mateusz Żytko, 3. Miloš Kosanović, 6. Adam Marciniak - 17. Sebastian Steblecki, 7. Krzysztof Danielewicz, 21. Sławomir Szeliga (46, 9. Edgar Bernhardt), 40. Rok Štraus, 37. Bartłomiej Dudzic (46, 10. Saïdi Ntibazonkiza) - 4. Vladimir Boljević (58, 11. Dawid Nowak).

Ruch: 12. Krzysztof Kamiński - 13. Artur Gieraga, 20. Marek Szyndrowski, 2. Piotr Stawarczyk, 15. Martin Konczkowski - 27. Pavel Šultes (67, 87. Jakub Kowalski), 32. Marcin Malinowski, 4. Łukasz Surma, 16. Bartłomiej Babiarz, 5. Marek Zieńczuk (78, 14. Łukasz Janoszka) - 9. Grzegorz Kuświk (62, 34. Maciej Jankowski).

Żółte kartki: Danielewicz (Cracovia) - Szyndrowski, Babiarz, Konczkowski (Ruch).

Sędzia: Jarosław Rynkiewicz (Zielona Góra).

Widzów: 9153.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Hérold Goulon 49' - Takafumi Akahoshi 16'.

Zawisza: 83. Wojciech Kaczmarek - 3. Igor Lewczuk, 15. Paweł Strąk, 13. Łukasz Skrzyński, 11. Sebastian Ziajka - 9. Jakub Wójcicki, 7. Hermes (46, 19. Vahan Gevorgyan), 16. Hérold Goulon, 77. Sebastian Dudek (90, 8. Piotr Kuklis), 6. Michał Masłowski - 10. Paweł Abbott (59, 5. Bernardo Vasconcelos).

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak, 14. Wojciech Golla, 3. Maciej Dąbrowski, 28. Mateusz Lewandowski - 8. Jakub Bąk, 17. Maksymilian Rogalski (31, 77. Abdul Moustapha Ouédraogo), 20. Bartosz Ława (62, 5. Andradina), 27. Takafumi Akahoshi, 13. Takuya Murayama - 7. Tomasz Chałas (73, 6. Przemysław Pietruszka).