Reprezentacja Polski pokonała Danię w meczu towarzyskim

2013-08-14 22:55:14

W środowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski pokonała na PGE Arenie w Gdańsku Danię 3:2 (1:2). Gole dla "biało-czerwonych" zdobyli Mateusz Klich, Waldemar Sobota oraz Piotr Zieliński.

Podopieczni Waldemara Fornalika już w 4. minucie wyszli na prowadzenie, gdy Jakub Błaszczykowski świetnie wyłożył futbolówkę Mateuszowi Klichowi. Pomocnik PEC Zwolle precyzyjnym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał żadnych szans duńskiemu golkiperowi.

W 18. minucie technicznym strzałem z rzutu wolnego z 22 metrów Wojciecha Szczęsnego pokonał Christian Eriksen. W 45. minucie bramkę do szatni zdobyła reprezentacja Danii, gdy akcję skutecznie zamknął Martin Braithwaite.

W 59. minucie kolejną asystę zanotował Jakub Błaszczykowski, który wypatrzył Waldemara Sobotę, a ten umieścił piłkę w siatce. Zaledwie minuty potrzebowali Polacy, aby objąć prowadzenie. W 60. minucie Mateusz Klich podał do Piotra Zielińskiego, który pewnym uderzeniem pokonał Stephana Andersena.

Polska - Dania 3:2 (1:2)
Mateusz Klich 4', Waldemar Sobota 59', Piotr Zieliński 60' - Christian Eriksen 18', Martin Braithwaite 45'.

Polska: 12. Wojciech Szczęsny (46, 1. Artur Boruc) - 3. Artur Jędrzejczyk (75, 19. Piotr Celeban), 21. Łukasz Szukała, 15. Kamil Glik, 14. Jakub Wawrzyniak - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak, 20. Przemysław Kaźmierczak (46, 10. Piotr Zieliński), 11. Mateusz Klich (86, 17. Bartosz Salamon), 5. Waldemar Sobota (89, 18. Adrian Mierzejewski) - 9. Robert Lewandowski (78, 23. Artur Sobiech).

Dania: 1. Stephan Andersen - 6. Lars Jacobsen (46, 13. Peter Ankersen), 3. Simon Kjær (64, 20. Jannik Vestergaard), 4. Andreas Bjelland, 5. Nicolai Boilesen (46, 18. Nicki Bille Nielsen) - 9. Martin Braithwaite (46, 21. Kasper Kusk), 2. Mike Jensen (78, 17. Casper Sloth), 7. William Kvist, 8. Christian Eriksen, 11. Viktor Fischer (72, 14. Michael Krohn-Dehli) - 10. Nicklas Pedersen.

Żółte kartki: Lewandowski (Polska) - Kvist (Dania).

Sędzia: Yudai Yamamoto (Japonia).

Widzów: 34 952.