Polska zremisowała z Czarnogórą

2013-09-07 12:09:06

W piątkowym meczu eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski zremisowała na Stadionie Narodowym z Czarnogórą 1:1 (1:1). Remis praktycznie przekreśla szanse "biało-czerwonych" na awans na mundial w Brazylii.

Od pierwszych minut na boisku dominowali podopieczni Waldemara Fornalika. W 7. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Piotr Zieliński, jednak uderzył wprost w bramkarza. W 11. minucie podanie Branko Boškovicia wykorzystał Dejan Damjanović, który precyzyjnym strzałem zmusił do kapitulacji Artura Boruca.

Do wyrównania w 16. minucie doprowadził Robert Lewandowski, który przejął źle zagraną piłkę i w asyście dwóch obrońców uderzył lewą nogą umieszczając futbolówkę w siatce. W 41. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Waldemar Sobota, który uderzył w bramkarza, a następnie dobijał piłkę obok słupka.

W 52. minucie sędzia liniowy dopatrzył się kontrowersyjnego spalonego, który uchronił reprezentację Czarnogóry przed rzutem karnym, ponieważ w obrębie szesnastki faulowany był Waldemar Sobota. W 69. minucie fatalnie spudłował Dejan Damjanović. W czwartej doliczonej minucie gola zdobył Jakub Błaszczykowski, ale na spalonym przebywał Adrian Mierzejewski.

Polska - Czarnogóra 1:1 (0:0)
Robert Lewandowski 16' - Dejan Damjanović 11'.

Polska: 1. Artur Boruc - 3. Artur Jędrzejczyk, 4. Łukasz Szukała, 15. Kamil Glik, 14. Jakub Wawrzyniak (27, 2. Sebastian Boenisch) - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak, 10. Piotr Zieliński (75, 18. Adrian Mierzejewski), 11. Mateusz Klich, 5. Waldemar Sobota (62, 13. Paweł Wszołek) - 9. Robert Lewandowski.

Czarnogóra: 1. Mladen Božović - 21. Stefan Savić, 20. Miodrag Džudović, 3. Marko Baša, 19. Vladimir Božović - 17. Elsad Zverotić, 18. Nikola Drinčić, 5. Miloš Krkotić (46, 7. Simon Vukčević), 9. Mirko Vučinić (37, 22. Filip Kasalica), 23. Branko Bošković - 14. Dejan Damjanović (86, 11. Fatos Bećiraj).

Żółte kartki: Szukała, Mierzejewski (Polska) - V.Božović, Vučinić, Kasalica, Džudović (Czarnogóra).

Sędzia: Björn Kuipers (Holandia).

Widzów: 45 652.