Porażka Legii w Lidze Europy

2013-09-20 11:18:23

Legia Warszawa przegrała w wyjazdowym meczu fazy grupowej Ligi Europy z Lazio Rzym 0:1 (0:0). Rzymianom zwycięstwo zapewnił Hernanes, który w 53. minucie głową pokonał Wojciecha Skabę.

Groźnie pod bramką Legii było w 20. minucie, gdy dwa rzuty rożne egzekwowali gospodarze. Najpierw strzał Édersona został zablokowany, a po chwili Abdoulay Konko niecelnie główkował. Po chwili zagrożenie przeniosło się pod drugą bramkę. Świetnym podaniem wykazał się Miroslav Radović, a strzał Jakuba Koseckiego z obrębu pola karnego z trudem obronił Federico Marchetti.

W 53. minucie dośrodkowanie Keïty Baldé wykorzystał Hernanes, który strzałem głową dał swojemu zespołowi prowadzenie. W 66. minucie Legię przed utratą drugiej bramki uratował słupek, w który trafiła piłka po uderzeniu Hernanesa. Pięć minut przed końcem meczu dobrze interweniował Skaba, który po strzale głową Diego Novarettiego sparował piłkę na rzut rożny.

W następnym meczu Ligi Europy podopieczni Jana Urbana podejmą na własnym boisku Apóllon Limassol. Konfrontacja zaplanowana na 3 października rozpocznie się o godzinie 19:00.

Lazio Rzym - Legia Warszawa 1:0 (0:0)
 Hernanes 53'.

Lazio: Marchetti - Cavanda, Ciani, Cana, Konko - Éderson (70' Ledesma), González, Onazi, Hernanes (75' Lulić), Baldé (83' Novaretti) - Floccari.

Legia: Skaba - Broź, Rzeźniczak, Júnior, Brzyski - Ojamaa, Vrdoljak (70' Jodłowiec), Furman, Radović, Kosecki - Saganowski (68' Kucharczyk).

Żółte kartki: Éderson, Ciani (Lazio).

Sędzia: Kristinn Jakobsson (Islandia).

Widzów: 14 000.