"Isia" triumfuje w Eastbourne

2008-06-21 17:10:08

Agnieszka Radwańska odniosła czwarte zwycięstwo w cyklu WTA Tour, wygrywając w sobotę turniej na trawiastych kortach w Eastbourne (z pulą nagród 600 tys. dol.). W finale polska tenisistka, rozstawiona z czwórką, pokonała 6:4, 6:7 (11-13), 6:4 Rosjankę Nadieżdę Pietrową (nr 8.).

W czwartym gemie finału Polka przełamała serwis rywalki, ale od razu przegrała własne podanie. Później wyszła na prowadzenie 5:2 dzięki kolejnemu "breakowi". Od tego momentu jednak inicjatywę w grze przejęła Pietrowa, która odrobiła straty i doprowadziła do stanu 4:5. Radwańska jednak zdobyła 6 gema i wygrała seta.

Na początku drugiego seta Rosjanka coraz lepiej radziła sobie z serwisem krakowianki i przełamała ją już w trzecim gemie, a po utrzymaniu swojego podania wyszła na prowadzenie 3:1, a także 4:2.  Radwańska zdołała odrobić straty i doprowadziła do tie-breaka, w który prowadziła 3:1 i 4:2, a od stanu 6:5 nie wykorzystała trzech meczboli. Natomiast Rosjanka zdobyła tę partię przy trzecim setbolu, po godzinie i 51 minutach gry.

W decydującym secie obie tenisistki utrzymywały serwisy do stanu 4:4, kiedy Polka przełamała rywalkę, a w kolejnym gemie, przy swoim podaniu, nie wykorzystała czwartego meczbola, zanim zakończyła spotkanie po dwóch godzinach i 38 minutach gry.

Radwańska po raz czwarty w karierze dotarła do finału w turnieju rangi WTA Tour, a pierwszy tytuł w tym cyklu wywalczyła w sierpniu ubiegłego roku na twardych kortach w Sztokholmie (z pulą nagród 180 tys. dol.). W tym sezonie triumfowała w dwóch imprezach tej samej rangi: w lutym na twardej nawierzchni w Pattai, a w maju na kortach ziemnych w Stambule. Występ w Eastbourne jest jej najlepszym osiągnięciem w imprezach wyższej rangi w kalendarzu WTA Tour.

W poniedziałek rozpocznie się trzeci z turniejów wielkoszlemowych na trawiastych kortach w Wimbledonie, w którym Radwańska jest rozstawiona z numerem 14., a jej pierwszą rywalką będzie Czeszka Iveta Benesova. Co ciekawe, w drugiej rundzie może trafić na inną Polkę - Martę Domachowską, jeśli ta wygra wcześniej z Jill Craybas z USA.