Polska bez szans na mundial

2013-10-12 11:14:13

Reprezentacja Polski w piłce nożnej przegrała na wyjeździe z Ukrainą 0:1 (0:1) po golu Andrija Jarmołenki w 64. minucie spotkania. "Biało-czerwoni" definitywnie stracili szansę na awans na mistrzostwa świata 2014 w Brazylii.

Od początku meczu do ataków ruszyli Ukraińcy. Najpierw strzał Jewhena Konoplanki zablokował Łukasz Szukała, a po chwili uderzenie Edmara przeleciało nad bramką strzeżoną przez Artura Boruca. Pierwszy strzał na bramkę gospodarzy oddał w 16. minucie Waldemar Sobota, ale był on za lekki. Kilka minut później dośrodkowania Mateusza Klicha z rzutu rożnego omal nie wykorzystał Kamil Glik, który celnie główkował, a futbolówkę z linii bramkowej wybił Konoplanka.

W 60. minucie po indywidualnej akcji Jakuba Błaszczykowskiego pomocnik uderzył obok słupka. Cztery minuty później Grzegorz Wojtkowiak nie upilnował Andrija Jarmołenki, który przyjął piłkę w polu karnym i pokonał bramkarza reprezentacji Polski. W 74. minucie rewelacyjną okazję do wyrównania miał Robert Lewandowski, ale spudłował głową po dobrym dośrodkowaniu Sławomira Peszki. Po kilku minutach strzał Peszki wylądował w bocznej siatce. W końcówce strzał Błaszczykowskiego z woleja przeleciał nad poprzeczką ukraińskiej bramki.

We wtorek 15 października podopieczni Waldemara Fornalika w ostatnim spotkaniu eliminacyjnym zagrają na Wembley z Anglią. Początek meczu zaplanowano na godzinę 21:00.

Ukraina - Polska 1:0 (0:0)
Bramka: Andrij Jarmołenko 64'.

Ukraina: 12. Andrij Pjatow - 17. Artem Fedećkyj, 3. Jewhen Chaczeridi, 20. Jarosław Rakićkyj, 13. Wjaczesław Szewczuk - 7. Andrij Jarmołenko (90, 9. Ołeh Husiew), 14. Rusłan Rotań, 6. Taras Stepanenko, 21. Edmar (90, 15. Roman Bezus), 10. Jewhen Konoplanka - 8. Roman Zozula (62, 22. Marko Dević).

Polska: 1. Artur Boruc - 3. Artur Jędrzejczyk, 4. Łukasz Szukała, 15. Kamil Glik, 2. Grzegorz Wojtkowiak - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak, 6. Mariusz Lewandowski (76, 10. Piotr Zieliński), 11. Mateusz Klich (66, 18. Adrian Mierzejewski), 5. Waldemar Sobota (61, 23. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Stepanenko, Edmar, Rakićkyj, Chaczeridi (Ukraina) - Peszko, Szukała (Polska).

Sędzia: Jonas Eriksson (Szwecja).

Widzów: 39 130.