"Biało-czerwoni" przegrali z Anglią na Wembley

2013-10-15 22:51:21

W ostatnim meczu eliminacji mistrzostw świata reprezentacja Polski przegrała na londyńskim Wembley z reprezentacją Anglii 0:2 (0:1). Gole dla gospodarzy zdobyli Wayne Rooney oraz Steven Gerrard.

W 23. minucie podanie Adriana Mierzejewskiego przepuścił Jakub Błaszczykowski, a w świetnej sytuacji znalazł się Robert Lewandowski, którego uderzenie po długim słupku okazało się minimalnie niecelne. W 27. minucie z dystansu w poprzeczkę trafił Andros Townsend, natomiast z dobitką Daniela Sturridge'a w świetny sposób poradził sobie Wojciech Szczęsny. W 44. minucie precyzyjne dośrodkowanie Leightona Bainesa wykorzystał strzałem głową Wayne Rooney.

W 51. minucie groźnie główkował Gary Cahill, ale instynktownie interweniował Szczęsny. Dziewięć minut później w dobrej sytuacji znalazł się Lewandowski, ale ponownie przegrał pojedynek z Joe Hartem. W kolejnych minutach okazję do wykazania się miał Szczęsny, który zatrzymał piłki po strzałach Rooneya i Sturridge'a. W 88. minucie w pole karne Polaków wpadł Gerrard i wykorzystując błąd defensywy wpakował futbolówkę do bramki Szczęsnego.

Anglia - Polska 2:0 (1:0)
Wayne Rooney 41', Steven Gerrard 88'.

Anglia: 1. Joe Hart - 2. Chris Smalling, 6. Phil Jagielka, 5. Gary Cahill, 3. Leighton Baines - 7. Andros Townsend (86, 17. James Milner), 4. Steven Gerrard, 8. Michael Carrick (71, 16. Frank Lampard), 10. Wayne Rooney, 11. Danny Welbeck - 9. Daniel Sturridge (82, 15. Jack Wilshere).

Polska: 12. Wojciech Szczęsny - 19. Piotr Celeban, 3. Artur Jędrzejczyk, 15. Kamil Glik, 2. Grzegorz Wojtkowiak - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak, 6. Mariusz Lewandowski (46, 11. Mateusz Klich), 18. Adrian Mierzejewski (75, 10. Piotr Zieliński), 5. Waldemar Sobota (65, 17. Sławomir Peszko) - 9. Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Lampard, Rooney (Anglia) - Jędrzejczyk (Polska)

Sędzia: Damir Skomina (Słowenia).

Widzów: 85 186.