Czwarta porażka Legii w LE

2013-11-07 23:21:02

Legia Warszawa poniosła czwartą porażkę z rzędu w fazie grupowej Ligi Europy. Podopieczni Jana Urbana przegrali przed własną publicznością z Trabzonsporem 0:2 (0:0) po samobójczym trafieniu Dossy Juniora i golu Olcana Adına.

W pierwszej części meczu wyróżniał się przede wszystkim Michał Kucharczyk. Pomocnik Legii Warszawa sfinalizował jedną z akcji celnym strzałem, natomiast kilka minut później wpakował piłkę do siatki po strzale Tomasza Jodłowca, ale znajdował się na pozycji spalonej.

W 47. minucie podania Dominika Furmana nie wykorzystał Dossa Júnior, który w klarownej sytuacji nie trafił w piłkę. W 55. minucie na strzał ze skraju pola karnego zdecydował się Tomasz Brzyski, a piłkę instynktownie przeniósł nad poprzeczką rezerwowy bramkarz Zeki Ayvaz.

Groźne akcje Legii nie przyniosły rezultatu, jaki udało się osiągnąć Turkom w 71. minucie. Wówczas dośrodkowanie Olcana Adina na bramkę zamienił... Dossa Júnior, od którego niefortunnie odbiła się piłka i wpadła do siatki. W 79. minucie podanie Florenta Maloudy wykorzystał Olcan Adin, który urwał się dla Dossy Juniora i pokonał Wojciecha Skabę.

Legia Warszawa - Trabzonspor Kulübü 0:2 (0:0)
Dossa Júnior 71' (s), Olcan Adın 79'.

Legia: Wojciech Skaba - Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Dossa Júnior, Tomasz Brzyski - Michał Kucharczyk (72' Henrik Ojamaa), Tomasz Jodłowiec, Dominik Furman (85' Patryk Mikita), Hélio Pinto, Jakub Kosecki - Wladimer Dwaliszwili.

Trabzonspor: Onur Kıvrak (54' Zeki Ayvaz) - Bosingwa, Mustafa Yumlu, Souleymane Bamba (51' Giray Kaçar), Aykut Demir - Florent Malouda, Gustavo Colman, Didier Zokora, Adrian Mierzejewski (84' Alanzinho), Olcan Adın - Paulo Henrique.

Żółte kartki: Furman (Legia) - Malouda, Zokora (Trabzonspor).

Sędzia: Ruddy Buquet (Francja).

Widzów: 14 000.