Nieudany debiut Adama Nawałki

2013-11-15 22:40:26

Nieudany debiut na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski zanotował Adam Nawałka. Prowadzony przez niego zespół przegrał we Wrocławiu ze Słowacją 0:2 (0:2) po trafieniach Juraja Kucki i Róberta Maka.

Słowacy objęli prowadzenie w 31. minucie konfrontacji. Rzut rożny szybko rozegrali Miroslav Stoch i Marek Hamšík, a dośrodkowanie na bramkę zamienił Juraj Kucka. W 38. minucie "biało-czerwonych" przed utratą gola uratował Artur Boruc. W 39. minucie Róbert Mak przyjęciem piłki zgubił Marcina Kamińskiego, a precyzyjnie uderzona piłka trafiła do siatki gospodarzy. Trzy minuty później błąd popełnił Artur Jędrzejczyk, a sytuację ponownie uratował Boruc.

W 50. minucie w sytuacji sam na sam z Borucem znalazł się Kucka, ale uderzył obok słupka. Po dwóch minutach na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Tomasz Jodłowiec, ale piłkę pewnie złapał Matúš Kozáčik. W 71. minucie groźnie z rzutu wolnego uderzał Jakub Błaszczykowski, a bramkarz Słowacji sparował futbolówkę na korner. Polacy byli bliscy zdobycia kontaktowego gola jeszcze w 87. minucie, ale nic z tego nie wyszło.

We wtorek 19 listopada reprezentacja Polski w meczu towarzyskim podejmie na Stadionie Miejskim w Poznaniu Irlandię. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20:45.

Polska - Słowacja 0:2 (0:2)
Juraj Kucka 31', Róbert Mak 39'.

Polska: 1. Artur Boruc - 14. Paweł Olkowski, 3. Artur Jędrzejczyk, 21. Marcin Kamiński, 15. Rafał Kosznik (87, 17. Adam Marciniak) - 16. Jakub Błaszczykowski, 8. Grzegorz Krychowiak (87, 24. Michał Pazdan), 6. Tomasz Jodłowiec (76, 11. Krzysztof Mączyński), 18. Adrian Mierzejewski (67, 2. Tomasz Brzyski), 5. Waldemar Sobota (75, 20. Marcin Robak) - 9. Robert Lewandowski.

Słowacja: 23. Matúš Kozáčik - 2. Peter Pekarík, 3. Martin Škrtel, 4. Ján Ďurica, 15. Tomáš Hubočan - 20. Róbert Mak (63, 21. Michal Ďuriš), 19. Juraj Kucka (90, 16. Kornel Saláta), 22. Viktor Pečovský (90, 9. Stanislav Šesták), 17. Marek Hamšík (85, 5. Marián Čišovský), 10. Miroslav Stoch (75, 18. Dušan Švento) - 11. Adam Nemec (63, 7. Marek Bakoš).

Żółte kartki: Škrtel, Hamšík, Pekarík (Słowacja).

Sędzia: Marco Borg (Malta).

Widzów: 40 605.