Piąta porażka Legii w LE

2013-11-28 21:36:54

Piątą porażkę z rzędu w rozgrywkach grupowych Ligi Europy poniosła Legia Warszawa, która w czwartkowe popołudnie przegrała przed własną publicznością z włoskim SS Lazio 0:2 (0:1). W pierwszej połowie prowadzenie gościom dał Brayan Perea, a po przerwie podwyższył Felipe Ânderson.

W 6. minucie Hernanes oszukał Tomasza Jodłowca, ale jego strzał okazał się niecelny. W 24. minucie w pole karne dośrodkował Lucas Biglia, futbolówkę głową podbił Brayan Perea, a po chwili ponownie główkował pokonując w ten sposób Dušana Kuciaka. W odpowiedzi niecelny strzał oddał Wladimer Dwaliszwili. W 41. minucie strzał Miroslava Radovicia minął słupek bramki Lazio. W ostatniej minucie pierwszej połowy strzał Dwaliszwiliego zablokował Biglia.

Kilka minut po wznowieniu gry ze strzałem Felipe Ândersona poradził sobie słowacki golkiper Legii. Ponownie skuteczną interwencją po uderzeniu tego zawodnika Kuciak wykazał się w 50. minucie. W 57. minucie piłkę otrzymał niepilnowany Felipe Ânderson, a jego przygotowany strzał znalazł drogę do bramki. Jedenaście minut później po podaniu Jakuba Wawrzyniaka bramkarza gości minął Henrik Ojamaa, ale zamiast podawać do Miroslava Radovicia zdecydował się na strzał, który trafił w boczną siatkę. W końcówce meczu po błędzie Etrita Berishy strzał oddał Radović, a futbolówkę z linii bramkowej wybił głową Biglia.

Po pięciu spotkaniach Legia plasuje się na ostatniej pozycji. Podopieczni Jana Urbana nie zdobyli zarówno punktu, jak i bramki w fazie grupowej Ligi Europy. Ich bilans bramkowy to 0:8.

Legia Warszawa - SS Lazio 0:2 (0:1)
Brayan Perea 24', Felipe Ânderson 57'.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 25. Jakub Rzeźniczak, 3. Tomasz Jodłowiec, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović, 21. Ivica Vrdoljak, 37. Dominik Furman (64, 15. Iñaki Astiz), 23. Hélio Pinto (46, 7. Henrik Ojamaa), 17. Tomasz Brzyski - 13. Wladimer Dwaliszwili (75, 27. Patryk Mikita).

SS Lazio: 1. Etrit Berisha - 39. Luis Cavanda, 2. Michaël Ciani, 27. Lorik Cana, 26. Ștefan Radu - 15. Álvaro González (81, 19. Senad Lulić), 5. Lucas Biglia, 8. Hernanes - 7. Felipe Ânderson (77, 99. Sergio Floccari), 34. Brayan Perea, 14. Keïta Baldé (73, 23. Ogenyi Onazi).

Żółta kartka: Cavanda (Lazio).

Sędzia: Kevin Blom (Holandia).

Widzów: 10 000.