"Polskie podium" w Engelbergu

2013-12-22 15:52:00

Rewelacyjny występ podczas drugiego dnia zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich w szwajcarskich Engelbergu zaliczyli reprezentanci Polski. Zawody wygrał Kamil Stoch, a na trzecim miejscu znalazł się Jan Ziobro.

Kwalifikacje przed niedzielnymi zawodami wygrał Klemens Murańka, natomiast w pierwszej dziesiątce znaleźli się Jan Ziobro oraz Dawid Kubacki. Nie brali w nich udziału Maciej Kot, Piotr Żyła i Kamil Stoch.

Cała szóstka Polaków oddała dobre skoki w pierwszej serii, co pozwoliło im w komplecie awansować do drugiej części zawodów. Na drugim miejscu znalazł się Kamil Stoch, jedenasty był Dawid Kubacki, a dwunasty Jan Ziobro. Na kolejnych pozycjach znaleźli się Piotr Żyła (15.), Maciej Kot (18.) i Klemens Murańka (24.).

Druga seria była zdecydowanie szczęśliwsza dla Polaków. Lokatę 24. zachował Klemens Murańka, natomiast Maciej Kot spadł po drugiej serii na 19. miejsce. Dobry skok oddał Piot Żyła, który awansował na jedenaste miejsce. Świetny skok Jana Ziobro na odległość 133 metrów pozwolił mu zająć 3. miejsce w zawodach. Dawid Kubacki skoczył krótko i spadł na 17. pozycję.

Rewelacyjny weekend w szwajcarskim Engelbergu zakończył Kamil Stoch, który wygrał zawody i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata powiększając przewagę nad Gregorem Schlierenzauerem.