Siódme miejsce Stocha w TCS

2014-01-06 20:50:05

Na siódmym miejscu w Turnieju Czterech Skoczni uplasował się najlepszy z Polaków Kamil Stoch, który po czterech konkursach zgromadził łącznie 938,2 punktów.

W pierwszej serii ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen wystartowało sześciu Polaków, z których tylko dwóm nie udało się awansować do drugiej serii. Byli nimi Dawid Kubacki oraz Klemens Murańka, którzy przegrali w swoich parach.

Po drugiej serii Piotr Żyła przesunął się na 21. miejsce, Maciej Kot awansował na 24., natomiast Jan Ziobro na 24. lokatę. Z kolei Kamil Stoch skoczył 133,5 metra, co pozwoliło mu zająć ósme miejsce w konkursie.

W klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch znalazł się na siódmym miejscu, natomiast pięć pozycji niżej został sklasyfikowany Maciej Kot. Na 21. miejscu znalazł się Klemens Murańka, natomiast lokatę niżej był Jan Ziobro. Na 34. i 35. pozycji znaleźli się odpowiednio Piotr Żyła i Krzysztof Biegun.

Kamilowi Stochowi udało się utrzymać żółtą koszulkę lidera Pucharu Świata. Polak ma na swoim koncie 558 punktów, dzięki czemu o 24 "oczka" wyprzedza drugiego Szwajcara Simona Ammanna.