Stoch nadal liderem PŚ

2014-01-11 22:49:40

Kamil Stoch utrzymał żółtą koszulkę lidera po zawodach Pucharu Świata w Bad Mitterndorf. Najwyżej sklasyfikowany Polak uplasował się na szóstym miejscu.

Do zawodów oprócz Kamila Stocha przystąpili Piotr Żyła, Jan Ziobro, Maciej Kot oraz Klemens Murańka.

W pierwszej serii kiepski skok, który nie pozwolił na występy w drugiej części zawodów, oddał Klemens Murańka. Najmłodszy z Polaków uzyskał zaledwie 157,5 metra. Lepszy skok oddał Maciej Kot, który wylądował na 176. metrze. Odległość 176,5 metra to rezultat Piotra Żyły w pierwszej serii. Zbliżony skok oddał Jan Ziobro, którego odległość 176 metrów zagwarantowała osiemnaste miejsce po pierwszej serii. Ostatni skok należał do Kamila Stocha, który skoczył 180,5 metra i uplasował się na ósmym miejscu.

W drugiej serii jako pierwszy skakał Maciej Kot, który uzyskał odległość 181 metrów (19. miejsce). Rekord życiowy wyrównał Jan Ziobro, który skoczył 183,5 metra i uplasował się ostatecznie na 17. lokacie. Lepszą odległość niż w pierwszej serii osiągnął także Piotr Żyła, którego lądowanie na 185. metrze pozwoliło zająć piętnaste miejsce w zawodach. Z kolei Kamil Stoch osiągnął odległość 182,5 metra, co przełożyło się na awans z ósmego na szóste miejsce w sobotniej rywalizacji.

Zwycięzcą zawodów został Noriaki Kasai, który wygrał swój pierwszy konkurs od 2004 roku. Przewaga Kamila Stocha w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata nad Simonem Ammannem wynosi 40 punktów.