Polacy ograli Norwegię

2014-01-18 18:11:22

Prowadzona przez Adama Nawałkę reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała w meczu towarzyskim Norwegię 3:0 (1:0). Bramki dla "biało-czerwonych" strzelali Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk i Karol Linetty.

W 21. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Tomasz Brzyski, a karygodny błąd popełnił golkiper Norwegów, co pozwoliło Polakom objąć prowadzenie. Do przerwy Polacy prowadzili 1:0.

W 47. minucie podanie Jakuba Wawrzyniaka wykorzystał Michał Kucharczyk, który umieścił futbolówkę w pustej bramce. Dziewięć minut później niefrasobliwie wybijał piłkę Espen Ruud, a przejął ją Karol Linetty i oddał techniczny strzał ustalając rezultat meczu na 3:0.

Polska - Norwegia 3:0 (1:0)
Tomasz Brzyski 21', Michał Kucharczyk 47', Karol Linetty 56'.

Polska: Rafał Leszczyński - Bartosz Bereszyński (73' Paweł Olkowski), Jakub Rzeźniczak, Maciej Wilusz, Jakub Wawrzyniak (90' Igor Lewczuk) - Michał Kucharczyk (73' Łukasz Madej), Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty (73' Michał Pazdan), Michał Masłowski (73' Mateusz Zachara), Tomasz Brzyski (78' Szymon Pawłowski) - Łukasz Teodorczyk.

Norwegia: Kenneth Høie (46' Sten Grytebust) - Espen Ruud, Tore Reginiussen (46' Even Hovland), Stefan Strandberg, Ruben Kristiansen (75' Martin Linnes) - Yann-Erik de Lanlay (46' Harmeet Singh), Abdisalam Ibrahim, Thomas Kind Bendiksen, Morten Gamst Pedersen - Ola Kamara (46' Mushaga Bakenga), Erik Huseklepp (32' Mohamed Elyounoussi).

Żółta kartka: Pawłowski (Polska).

Czerwona kartka: Łukasz Teodorczyk (63', Polska, za faul).

Sędzia: Rami Rashed Ahmed Al-Kaabi (Bahrajn).