Polska przegrała ze Szkocją 0:1

2014-03-05 22:46:52

Reprezentacja Polski przegrała w środowym meczu towarzyskim na Stadionie Narodowym ze Szkocją 0:1 (0:0). Gola dla Szkotów zdobył w 77. minucie rywalizacji Scott Brown.

W 11. minucie strzał z dystansu oddał Ludovic Obraniak, ale bramkarz reprezentacji Szkocji przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 28. minucie strzał Arkadiusza Milika na rzut rożny sparował David Marshall. Kilka minut później bardzo mocno i niecelnie uderzył sprzed pola karnego Łukasz Piszczek. Pod koniec pierwszej połowy Alan Hutton wbiegł z piłką w pole karne, ale jego strzał za linię końcową boiska przeniósł Wojciech Szczęsny.

Od początku drugiej połowy intensywniej atakowali Polacy. Pierwszy celny strzał oddał Sławomir Peszko, ale bez trudu obronił go Marshall. W 54. minucie groźną akcję gości zatrzymał Piszczek, który zablokował strzał Rossa McCormacka. Po kilku minutach z rzutu wolnego dośrodkowywał Obraniak, a strzał głową Łukasza Szukały minął słupek szkockiej bramki. W 75. minucie piłkę obok słupka posłał Mateusz Klich. W 77. minucie z prawej strony dośrodkowywał Ikechi Anya, piłkę wybił Szukała, a przed polem karnym przejął ją Scott Brown, który technicznym uderzeniem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Polska - Szkocja 0:1 (0:0)
Scott Brown 77'.

Polska: 12. Wojciech Szczęsny - 26. Łukasz Piszczek, 4. Łukasz Szukała, 15. Kamil Glik, 2. Tomasz Brzyski (90, 24. Marcin Komorowski) - 5. Waldemar Sobota (89, 18. Michał Masłowski), 8. Grzegorz Krychowiak (88, 6. Tomasz Jodłowiec), 11. Mateusz Klich (82, 14. Łukasz Teodorczyk), 10. Ludovic Obraniak (74, 20. Marcin Robak), 17. Sławomir Peszko (74, 7. Eugen Polanski) - 21. Arkadiusz Milik.

Szkocja: 1. David Marshall - 2. Alan Hutton (67, 17. Phil Bardsley), 4. Russell Martin, 5. Gordon Greer, 3. Charlie Mulgrew - 6. Barry Bannan (67, 13. Andrew Robertson), 8. Scott Brown, 7. James Morrison (46, 19. Darren Fletcher), 10. Ross McCormack (77, 16. Charlie Adam), 11. Ikechi Anya (90, 22. Chris Burke) - 9. Steven Fletcher (46, 14. Steven Naismith).

Żółte kartki: Peszko (Polska) - Brown, Hutton, Naismith (Szkocja).

Sędzia: Alain Bieri (Szwajcaria).

Widzów: 41 652.