Legia Warszawa wygrała w Kijowie

2014-10-22 21:55:32

Trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Europy zanotowała Legia Warszawa, która wygrała wyjazdowy mecz z Metalistem Charków 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów dla Legii zdobył w pierwszej połowie Ondrej Duda.

W 28. minucie po wymianie podań pomiędzy Michałem Kucharczykiem a Ondrejem Dudą ten ostatni zdecydował się na indywidualną akcję, podczas której minął dwóch rywal i uderzył pod poprzeczkę pokonując bramkarza Metalista. Jedenaście minut później w dogodnej sytuacji spudłował Orlando Sá.

Na początku drugiej odsłony kolejny niecelny strzał oddał Orlando Sá. W 51. minucie zagrania ręką we własnym polu karnym dopuścił się Yussufa, a jedenastki nie wykorzystał Ivica Vrdoljak, którego strzał odbił Ołeksandr Horiajinow. W odpowiedzi gola mógł zdobyć Metalist, ale Wołodymyr Homeniuk oddał celny strzał z pozycji spalonej.

W 69. minucie sędzia podyktował rzut karny dla przeciwników Legii, gdy w polu karnym piłkę ręką zagrał Ivica Vrdoljak. Na szczęście dla "Wojskowych" jedenastki nie wykorzystał Jajá, a piłkę zatrzymał Dušan Kuciak. W ostatnich minutach niecelnie strzelali Ondrej Duda oraz Jakub Kosecki, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelił obok słupka.

Metalist Charków - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
Ondrej Duda 28'.

Metalist: 29. Ołeksandr Horiajinow - 3. Cristián Villagra, 24. Ayila Yussuf (76, 4. Andrij Berezowczuk), 6. Marco Torsiglieri, 17. Serhij Pszenycznych (61, 22. Denys Kułakow) - 50. Jajá, 19. Juan Manuel Torres, 32. Ołeh Krasnopiorow (57, 77. Wasyl Kobin), 8. Edmar, 7. Serhij Bołbat - 14. Wołodymyr Homeniuk.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 15. Iñaki Astiz, 6. Guilherme - 20. Jakub Kosecki, 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Ondrej Duda, 18. Michał Kucharczyk - 70. Orlando Sá (81, 9. Marek Saganowski).

Żółte kartki: Torres, Bołbat, Pszenycznych, Edmar (Metalist) - Duda (Legia).

Sędzia: Gediminas Mažeika (Litwa).

Widzów: 2374.