GKS Tychy zdobywcą hokejowego Pucharu Polski

2014-12-29 11:20:28

W finale Pucharu Polski GKS Tychy pokonał Ciarko PBS Bank Sanok 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) i został triumfatorem rozgrywek po raz szósty w swojej historii. Finałowa rywalizacja toczyła się w Kraków Arenie.

W 19. minucie Jozef Vitek uderzeniem pod poprzeczkę dał prowadzenie GKS-owi Tychy. Po przerwie swoją szybkość wykorzystał Kacper Guzik, a formalności dopełnił Jurij Kuzin podwyższając na 2:0.

W 24. minucie kontaktową bramkę zdobył Lukas Endal, a krążek odbił się jeszcze od słupka i wpadł do bramki.

Dziesięć minut później sędziowie nie uznali gola zdobytego przez Ciarko PBS Bank Sanok, a grający w osłabieniu sanoczczanie stracili gola po uderzeniu Jozefa Vitka.

Warta uwagi jest frekwencja podczas niedzielnego finału Pucharu Polski, która była rekordowa, bowiem osiągnęła liczbę 12800 osób.

Ciarko PBS Bank Sanok - GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Lukas Endal 24' - Josef Vitek 19', 40', Jurij Kuzin 22'.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Brayan Pitton - Martin Richter, Miroslav Zatko, Pert Sinagl, Krzysztof Zapała, Martin Vozdecky - Matthew Williams, Rafał Dutka, Mike Danton, Jordan Pietrus, Rafał Cichy - Bogusław Rąpała, David Turon, Marcin Biały, Mateusz Wilusz, Lukas Endal - Konrad Ćwikła, Hubert Demkowicz, Dariusz Wanat, Robert Kostecki, Marek Strzyżowski.

GKS Tychy: Stefan Zigardy - Łukasz Sokół, Bartłomiej Pociecha, Josef Vitek, Adam Bagiński, Michał Woźnica - Jakub Wanacki, Nicolas Besch, Marcin Kolusz, Maksym Kartoszkin, Radosław Galant - Jakub Ferenc, Pavel Mojzis, Jurij Kuzin, Jarosław Rzeszutko, Kacper Guzik - Michał Kotlorz.