Agnieszka Radwańska odpadła w 1/4 Wimbledonu

2008-07-02 11:10:02

Agnieszka Radwańska nie pomściła siostry, Urszuli. Serena Williams w ćwierćfinale nie dała naszej najlepszej tenisistce szans i wygrała 6:4, 6:0. Polka jednak zmagała się nie tylko z rywalką, ale i z kontuzją lewej nogi.
To był jej drugi ćwierćfinał w turnieju wielkoszlemowym w karierze. W styczniu Polka grała na tym poziomie również w Australian Open.

Mimo silnego bólu w nodze Agnieszka jednak wyszła na kort. Niestety, kontuzja spowodowała, iż Polka nie była w stanie nawiązać walki z silną Amerykanką. W pierwszym secie długo prowadziła wyrównaną grę z Williams, ale w końcu go przegrała 4:6. W drugim secie taktyka rozstawionej z numerem 6. tenisistki, która pędziła Polkę po całym korcie, przyniosła spodziewane rezultaty. Z Radwańskiej uszły i siły, i ochota do gry. W efekcie Serena Williams wygrała seta do zera i w ćwierćfinale spotka się z rewelacyjną Chinką Jie Zheng.

W całym meczu Serena Williams odnotowała 27 wygrywających uderzeń, przy ośmiu rywalki, popełniła sześć niewymuszonych błędów - o jeden więcej - a także miała jedenaście asów serwisowych. Wygrała 53 piłki, oddając Polce 32 punkty.