Polscy koszykarze przegrali z Niemcami

2008-07-02 15:52:14

Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała z drużyną przegrali Niemiec 62:76 w towarzyskim spotkaniu rozegranym w Halle. Był to trenerski debiut izraelskiego szkoleniowca Muli Katzurina z zespołem Polski.

Polacy rozpoczęli mecz z piątym zespołem ostatnich ME w składzie: Łukasz Koszarek, Paweł Kikowski, Michał Ignerski, Filip Dylewicz i Adam Wójcik.
Początek był udany dla podopiecznych trenera Muli Katzurina; w połowie kwarty prowadzili nawet 12:5. W kolejnych kwartach gospodarze, wśród których najwięcej problemów sprawiał Polakom gwiazdor ligi NBA Dirk Nowitzki, zyskiwali wyraźniejszą przewagę.

Po 20 minutach Niemcy prowadzili 29:23. Przez pierwsze dwie minuty trzeciej kwarty Polacy stracili siedem punktów z rzędu i było 36:23 dla zawodników Dirka Bauermanna. Dobra gra doświadczonego, najstarszego na parkiecie 38–letniego Wójcika oraz Filipa Dylewicza z Prokomu Trefla Sopot pozwoliła na zniwelowanie strat. Po 30 minutach gospodarze wygrywali 49:45, a ostatnia kwarta stała pod znakiem twardej obrony Niemców i zdecydowanej przewagi.

W poniedziałek w Berlinie odbędzie się drugie spotkanie obu drużyn. Zespół Niemiec z gwiazdą NBA Dirkiem Nowitzkim przygotowuje się do gry w dodatkowym turnieju (14-20 lipca, Ateny) kwalifikacyjnym do igrzysk w Pekinie.