Argentyna - Polska 88:86

2008-07-10 11:46:10

Polscy koszykarze przegrali z mistrzami olimpijskimi z Aten Argentyńczykami 86:88 w towarzyskim meczu, który odbył się w Rosario.

Najlepsza w wykonaniu Polaków była trzecia kwarta, wygrana 32:18. Kiedy w ostatniej akcji trzeciej kwarty Krzysztof Szubarga wyrwał piłkę jednemu z rywali na połowie boiska i zdobył dwa punkty z kontry, Polska prowadziła 75:66! Grająca bez czterech podstawowych podkoszowych reprezentacja Mulego Katzurina w ciągu 10 minut zdominowała Argentyńczyków, którym brakowało tylko Manu Ginobilego i Carlosa Delfino. Trzecią kwartę Polska wygrała aż 32:18! Przed ostatnią odsłoną "biało-czerwoni" prowadzili różnicą dziewięciu punktów (75:66), jednak nie zdołali utrzymać prowadzenia.

Podczas pobytu w Ameryce Południowej reprezentanci Polski wezmą udział również w międzynarodowym turnieju, w którym zagrają ponownie z Argentyną oraz Urugwajem (12-13 lipca).

Argentyna - Polska 88:86  - Kwarty: 20:17, 28:26, 18:32, 22:11

Argentyna: Luis Scola (22), Andres Nocioni (17), Pablo Prigioni (11), Paolo Quinteros (10), Fabricio Oberto (2) oraz Leonardo Gutierrez (12), Juan Gutierrez (9), Federico Kammerich (4), Roman Gonzalez (1), Nicolas Gianella (0).
Polska: Filip Dylewicz (27), Krzysztof Szubarga (19), Szymon Szewczyk (13), Przemysław Frasunkiewicz (8), Wojciech Szawarski (3) oraz Iwo Kitzinger (8), Adam Łapeta (5), Bartłomiej Wołoszyn (3), Marcin Sroka (0).