Polacy gorsi od Urugwajczyków

2008-07-13 15:45:03

Po bardzo dobrym meczu z Argentyną (minimalna porażka 86:88), przyszedł słaby z Urugwajem (59:73). Polacy zagrali chaotycznie, mało agresywnie i nie potrafili przeciwstawić się fizycznie znacznie słabszym od Argentyny rywalom.

Drużyna trenera Katzurina grała na początku spotkania chaotycznie w ataku i przede wszystkim źle w obronie. Ale po czasie i kilku zmianach (Iwo Kitzinger za Wojciecha Szawarskiego i Łukasz Koszarek za Krzysztofa Szubargę) Polacy poprawili się w każdym elemencie – zagrali lepiej w obronie,  wymusili kilka błędów rywala i prowadzili 14:12.

W drugiej części Urugwajczycy zdobyli aż 12 punktów z rzędu, wyszli na prowadzenie 28:21, a tuż przed przerwą prowadzili nawet 36:23. Polacy grali nieskutecznie  i niedokładnie

W następnej odsłonie gry Polacy zaczęli mozolnie odrabiać straty - w ataku sporo piłek kierowano pod kosz do Łapety, a ten zdobywał kolejne punkty wsadami, albo z linii. Po trzech kwartach było 47:56. Czwarty faul popełnił Szewczyk, drugie przewinienie ofensywne złapał Szubarga, Łapeta zaspał w obronie i gra Polaków znów wyglądała bardzo źle.

W czwartej kwarcie nic się nie zmieniło. Polacy walczyli, ale w ataku pogrążali się w chaosie i pudłowali, a w obronie co chwila zostawiali miejsce szybkim rywalom. Z taką grą szans na zwycięstwo nie było.

W niedzielę o 20 w Luna Parku odbędzie się spotkanie o 3. miejsce w turnieju o Puchar Buenos Aires. Rywalem Polski będzie Meksyk.

Polska - Urugwaj 59:73 (19:16, 9:23, 19:17, 12:17)

Polska: Szewczyk 11 (1), Dylewicz 11 (1), Szawarski 6 (1), Frasunkiewicz 4, Szubarga 3 oraz Łapeta 10, Kikowski 7 (1), Kitzinger 5 (1), Sroka 2, Koszarek 0, Wołoszyn 0. Urugwaj: Aguiar 26, Batista 16, Silveira 9 (1), Paez 8, Gonzalez 4 oraz Aguilera 4, Vazquez 2, Haller 2, Elhorody 0.