Legia z Superpucharem Polski

2008-07-20 22:19:03

W rozegranym w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkaniu o Superpuchar Polski po regulaminowym czasie gry lepsi okazali się "wojskowi" wygrywając 2:1

Po sparingu ze słynnym Liverpoolem, trener "wiślaków" Maciej Skorża dał odpocząć kilku swoim zawodnikom,którzy walczyli z zespołem z miasta Beatlesów, przez co w kadrze na mecz z Legią znalazło się wielu młodych piłkarz y Krakowa. Legia natomiast wystąpiła w najmocniejszym składzie.

Od pierwszych minut wyraźną przewagę posiadali Legioniści i tylko doskonałe interwencje golkipera Wisły kilkakrotnie ratowały krakowian przez stratami bramki. Ataki podopiecznych trenera Urbana przyniosły efekt już w 13 minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Chinyama. Radość piłkarzy ze stolicy nie trwała długo i już po trzech minutach wyrównał Grzegorz Kmiecik. Pomimo przewagi Legii wynik remisowy utrzymywał się aż do 87 minuty, gdy Piotr Rocki wykorzystał błąd Mauro Cantoro i technicznym strzałem przelobował Marcina Juszczyka, zapewniając tym samym puchar dla Wojskowych.

Legia Warszawa - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
Chinyama 13', Rocki 87' - Kmiecik 16'

Legia: Mucha - Rzeźniczak, Choto, Szala, Kiełbowicz - Radović (46. Szałachowski), Vuković (69. Guerreiro), Iwański, Wawrzyniak (79. Rybus), Rocki - Chinyama

Wisła: Juszczyk - Szabat, Kowalski, Cleber, Diaz - Małecki, Cantoro, Mączyński, Dawidowski (86. Burliga) - Niedzielan, Kmiecik