Polskie koszykarki przegrały z Francuzkami

2008-07-30 11:45:13

Reprezentacja Polski koszykarek przegrała z Francją 61:77 w drugim dniu międzynarodowego turnieju w Strasbourgu. W niedzielę, w ostatnim pojedynku turnieju, Polki zmierzą się z Kanadą.

Spotkanie było zacięte przez pierwsze 30 minut, a o porażce Polek zadecydowała przede wszystkim przegrana wysoko czwarta kwarta – 7:20. Podopieczne trenerów Krzysztofa Koziorowicza i Jarosława Krysiewcza doskonale rozpoczęły spotkanie i głównie po akcjach Agnieszki Bibrzyckiej uzyskały prowadzenie po pierwszej kwarcie 24:16.

W kolejnych częściach Francuzki grały coraz lepiej w obronie i dzięki temu udało im się zniwelować straty. W 28. minucie było jednak tylko 49:48 dla Francji, a po 30 minutach rywalki Polek prowadziły 57:54. Ale ostatnia kwarta należała bezdyskusyjnie do drużyny gospodyń turnieju, które ostatecznie wysoko pokonały nasze reprezentantki.

Polska – Francja 61:77 (24:16, 14:26, 16:15, 7:20)

Polska: Agnieszka Bibrzycka 21, Daria Mieloszyńska 11, Ewelina Kobryn 8, Joanna Jarkowska–Walich 6, Izabela Piekarska 5, Anna Wielebnowska 3, Edyta Krysiewicz 2, Agata Gajda 2, Elżbieta Międzik 2, Magdalena Leciejewska 1, Paulina Pawlak 0.

Najwięcej punktów dla Francji: Endy Miyem 14, Isabelle Yacoubou 10, Emilie Hermouet 10.