Włochy - Polska 90:75

2008-08-01 11:39:06

Reprezentacja polskich koszykarzy przegrała z wicemistrzami olimpijskimi z Aten z 2004 roku – Włochami 75:90 w pierwszym dniu międzynarodowego turnieju w Bormio. Tym samym rywale zrewanżowali się Polakom za wtorkową jednopunktową  porażkę 74:75 w spotkaniu towarzyskim.

Czwartkowe spotkanie było zacięte, a końcowy rezultat nie oddaje do końca przebiegu meczu. Polacy mieli kłopoty z powstrzymaniem Marco Mordente oraz Valerio Amoroso, ale do 30 minuty dotrzymywali kroku rywalom. Podopieczni trenera Muli Katzurina przegrali, bo popełnili zbyt wiele niewymuszonych błędów i nie bronili tak twardo jak w pierwszym meczu, także kondycyjnie wyglądali gorzej od rywali ( szczególnie w 4. kwarcie).

Najlepszymi na parkiecie byli kapitan Szymon Szewczyk, który zdobył 22 punkty i – po raz kolejny – Marcin Gortat. Grający w lidze NBA w Orlando Magic Gortat uzyskał ponownie double–double – miał na swoim koncie dziesięć punktów i szesnaście zbiórek.

Polacy w kolejnych meczach turnieju w Bormio zagrają z Francją i Izraelem. Wszyscy rywale polskiej ekipy z turnieju w Bormio przygotowują się do eliminacji ME 2009. Polska jako gospodarz finałów we wrześniu 2009 roku ma zapewniony udział w tej imprezie bez kwalifikacji.

Polska - Włochy 75:90 (21:23, 17:22, 20:21, 17:24)

Polska: Szymon Szewczyk 22, Michał Ignerski 14, Marcin Gortat 10, Krzysztof Szubarga 10, Łukasz Koszarek 7, Robert Tomaszek 6, Przemysław Frasunkiewicz 5, Wojciech Szawarski 1, Paweł Kikowski 0, Iwo Kitzinger 0, Paweł Mróz 0

Włochy: Valerio Amoroso 17, Marco Mordente 17, Massimo Bulleri 11, Giuseppe Poeta 10, Luca Infante 9, Mateo Soragna 6, Christian Di Giuliomaria 5, Andrea Michelori 4, Daniele Cavaliero 4, Stefano Mancinelli 4, Luca Vitali 3, Daniel Hackett 0