Druga porażka „Złotek” na olimpiadzie

2008-08-11 18:37:01

Polskie siatkarki fatalnie zaczęły igrzyska olimpijskie. Dwa mecze - dwie porażki. W sobotę Polki przegrały z Kubankami. Dziś nie dały rady reprezentacji Chin. Uległy mistrzyniom olimpijskim 1:3 (25:22, 15:25, 20:25, 22:25). Teraz, aby awansować do ćwierćfinału, "Złotka" muszą wygrać pozostałe trzy mecze w grupie.

Polki dzielnie walczyły. Tak jak w poprzednim meczu z Kubankami, tak i tym razem nasze zawodniczki wygrały pierwszego seta. W kolejnym dominowały już gospodynie igrzysk, które gładko go wygrały do 15. Trzeci set Polki zaczęły fatalnie. Chinki prowadziły 3:0. Na szczęście "Złotka" szybko się pozbierały. Dwa punkty z rzędu zdobyła Małgorzata Glinka. Do remisu doprowadziła Maria Liktoras, która zablokowała jedną z rywalek.

Później gra toczyła się punkt za punkt aż do stanu 5:5. Potem na trzypunktowe prowadzenie wyszły rywalki. W końcówce seta nasze panie próbowały gonić rywalki. Jednak mistrzynie olimpijskie nie popełniały błędów i pewnie wygrały trzecią partię 25:20. Czwarty i jak się okazało ostatni set spotkania był bardzo wyrównany ale ostatecznie wygrały Chinki 25:22.

Cały mecz bardzo dobrze grała Katarzyna Skowrońska. Niestety sama nie była w stanie pokonać reprezentacji gospodyń wspieranej fanatycznym dopingiem kibiców.

Po tej porażce sytuacja naszych pań jest bardzo trudna. "Złotka" stoją pod ścianą. Żeby awansować do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich muszą wygrać pozostałe trzy mecze. Zmierzą się w nich z reprezentacjami Japonii, USA i Wenezueli.