Porażka Agnieszki Radwańskiej w Pekinie

2008-08-12 13:11:47

Agnieszka Radwańska przegrała z Włoszką Francescą Schiavone 3:6, 6:7 (6-8) w drugiej rundzie tenisowego turnieju olimpijskiego w Pekinie.

Obie tenisistki spotykały się do tej pory dwukrotnie - w 2006 roku i zawsze lepsza była Schiavone. Także w Pekinie Radwańskiej nie udało się pokonać Włoszki, która w rankingu klasyfikowana jest na 26 miejscu.

Włoszka grała przede wszystkim równo i konsekwentnie. Dwukrotnie przełamała serwis Radwańskiej i pewnie wygrała pierwszą partię 6:3. Radwańska w drugim secie zaczęła grać nieco lepiej. Widać było, że poprawiła serwis i objęła prowadzenie wysokie 4:1. Nie wykorzystała jednak swojego podania, a Schiavone znów przejęła inicjatywę i wygrała cztery kolejne gemy z rzędu.

O losach seta zadecydował tie-break, w którym Radwańska, przy stanie 6:5, miała piłkę setową. Więcej zimnej krwi zachowała jednak Włoszka, zdobywając trzy kolejne punkty. Rozczarowana Radwańska, która marzyła o medalu w Pekinie, po ostatnim uderzeniu w siatkę, ze złości rzuciła rakietą.

Na igrzyskach Agnieszka Radwańska, wspólnie z Martą Domachowską, wystąpi jeszcze w turnieju debla. Rywalkami Polek w 1. rundzie będą siostry Alona i Katerina Bondarenko z Ukrainy.