IO: Polscy siatkarze w ćwierćfinale!

2008-08-14 12:39:24

Nasi siatkarze ciągle są w gazie! Polacy pokonali dziś Serbów 3:1 i maja już zagwarantowany awans do ćwierćfinału olimpijskiego turnieju. Dzięki zwycięstwu, Polacy objęli prowadzenie w grupowej tabeli. Przed nimi jeszcze dwa najtrudniejsze pojedynki - z Brazylią i Rosją.

Pierwszy set pojedynku był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła wypracować sobie kilkupunktowej przewagi. Gra prowadzona była punkt za punkt, ale to Polacy musieli gonić przeciwników. Dramatyczna końcówka seta -  przy stanie 29:29 Polakom udało się wyjść na prowadzenie. Później podopieczni Raula Lozano złapali serbskiego atakującego na potrójnym bloku i zwyciężyli pierwszą odsłonę pojedynku.

Drugi set bliźniaczo przypominał pierwszy, ale do czasu drugiej przerwy technicznej. Polacy schodzili na nią z jednopunktową przewagą. Chwilę później Serbowie odskoczyli im na kilka punktów i już naszym zawodnikom nie udało się odrobić strat. Przegrali drugą odsłonę spotkania do 22.

W trzecim secie warunki gry dyktowali Polacy. Na drugą przerwę techniczną schodzili z pięciopunktowym prowadzeniem. Po przerwie Serbowie wprawdzie próbowali podjąć walkę, a nie znaleźli recepty na świetnie grających podopiecznych Raula Lozano i ostatecznie przegrali trzeciego seta 22:25.

W czwartym secie Serbowie początkowo utrzymywali kilkupunktową przewagę. Polacy jednak  koncertowo zagrali końcówkę i udowodnili, że są poważnym kandydatem do olimpijskiego podium. Siatkarze Raula Lozano wygrali czwartego seta 25: 21 i całe spotkanie 3:1