IO: Szczypiorniści uporali się z Brazylią

2008-08-14 12:42:43

Reprezentacja Polski wygrała z Brazylią 28:25 z Brazylią zapewniając sobie praktycznie awans do ćwierćfinału turnieju Olimpijskiego. Do 50 minuty to jednak rywale niespodziewanie prowadzili jedną, dwoma bramkami. Na szczęście nasz zespół w porę się przebudził i odniósł swoje drugie zwycięstwo w Pekinie.

Na 10 minut przed końcem meczu rywale prowadzili 21:22. Dopiero bramki Tłuczyńskiego, Jachlewskiego i bardzo dobrze grającego w ostatnim okresie Bartosza Jureckiego dały nam prowadzenie. Wcześniej nasz zespół prowadził tylko do 13 minuty (6:4), ale po 5 trafieniach Canarinhos, niespodziewanie to rywale zaczęli narzuca swój styl gry. My za to prezentowaliśmy się znacznie poniżej oczekiwań.
Całe jednak szczęście, że w najważniejszym momencie to Polacy byli lepszą stroną.

POLSKA - Brazylia 28:25 (14:15)

Polska: Szmal, Wichary, Jaszka, Lijewski K. 1, Jachlewski 3, Tkaczyk 4, Bielecki 1, Siódmiak 1, Jurecki B. 6, Jurasik 3, Jurecki M. 1, Tłuczyński 6 (3), Lijewski M. 1, Piwko 1.