Pechowe, czwarte miejsce Otylii Jędrzejczak

2008-08-14 12:46:29

Otylia Jędrzejczak zajęła pechowe, czwarte miejsce w wyścigu na 200 m stylem motylkowym podczas olimpijskiej rywalizacji w Pekinie. Polka uzyskała czas 2.07,02 i nie obroniła tytułu mistrzyni olimpijskiej na tym dystansie.

Zwyciężyła z fantastycznym, lepszym aż o 1,22 s rekordem świata (2.04,18) reprezentantka gospodarzy  Zige Liu. Srebrną medalistką została jej rodaczka Liuyang Jiao. Brąz wywalczyła była już rekordzistka świata Jessicah Schipper.

Tuż za Australijką finiszowała Jędrzejczak. Polka uzyskała czas 2.07,02. Jędrzejczak broniła tytułu mistrzyni olimpijskiej na tym dystansie. Cztery lata temu, w Atenach, Polka wyprzedziła Australijkę Petrię Thomas i Japonkę Yuko Nakanishi.