Magiczny wieczór Lecha Poznań!

2008-08-14 22:41:22

Lech Poznań po wspaniałym meczu rozgromił 6:0 Grasshopers Zurych w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji do Pucharu UEFA! Teraz rewanż w Szwajcarii będzie tylko formalnością po tym jak kapitalną formę zaprezentował się "Kolejorz"

Lech rozpoczął to spotkanie w kapitalnym stylu. Po świetnej szarży i dośrodkowaniu Peszki Rengifo głową umieścił piłkę w siatce. Na początku drugiej połowy Szwajcarzy przejęli inicjatywę i pod bramką kilka razy zrobiło się gorąco. Piłkarze Lecha szybko jednak uspokoili grę i przeszli do ataku. Na efekty nie trzeba było długo czekać. w 59. minucie swoją drugą bramkę strzelił Robert Lewandowski, który wbił piłkę do pustej bramki. W 76. minucie było juz 4:0! Piłkę po uderzeniu Stilica wpakował do własnej bramki Vallori. "Kolejorz" nie zwalniał tempa! W 83. minucie kapitalnym strzałem popisał się Dmitre Injac, który zaledwie dwie mibuty wcześciej pojawił się na boisku. Dzieła zniszczenia dokonał w 88. minucie Sławomir Peszko, który strzałem głową wbił piłkę do bramki. Końcowy wynik to 6:0, wynik jakiego chyba nikt w Polsce się nie spodziewał, a który sprawił wszystkim Polakom wiele radości.

Lech Poznań - Grasshopers Zurych 6:0 (2:0)

na podst: wp.pl / własne