IO: Francja - Polska 30:30

2008-08-18 22:54:05

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych zremisowała z Francją 30:30 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej igrzysk olimpijskich w Pekinie. W ćwierćfinale podopieczni Bogdana Wenty zmierzą  z Islandią, z którą rywalizowali podczas eliminacyjnego turnieju we Wrocławiu.

Po wyrównanym początku, polski zespół głównie za sprawą dobrej gry Tomasza Tłuczyńskiego i Bartosza Jureckiego objął kilku bramkowe prowadzenie. "Biało-czerwoni" dobrze grali w defensywie. Udane interwencje zanotował Marcin Wichary, który ostatnio zaczął pełnić rolę bramkarza numer jeden polskiej drużyny.

Po golu Karola Bieleckiego, podopieczni Bogdana Wenty wygrywali już 15:11, ale "trójkolorowi" po przerwie zaczęli odrabiać straty. Przy stanie 22:21 złe wyprowadzenie kontry przez Bieleckiego, zakończyło się stratą bramki. Zamiast 23:21 dla Polski, na tablicy po dłuższej przerwie pojawił się wynik remisowy (22:22). Ostatnie minuty były bardzo emocjonujące. Wynik najczęściej oscylował wokół, co zwiększyło zaangażowanie zawodników obu drużyn. W końcówce przebudził się Bielecki, a jego precyzyjne rzuty z drugiej linii regularnie trafiały do siatki rywali.

Polska: Marcin Wichary - Bartłomiej Jaszka 2, Krzysztof Lijewski 4, Mariusz Jachlewski 3, Grzegorz Tkaczyk 2, Karol Bielecki 4, Bartosz Jurecki 7, Michał Jurecki, Mariusz Jurasik, Tomasz Tłuczyński 5, Paweł Piwko 3, Arur Siódmiak.