Ukraina - Polska 1:0

2008-08-20 23:45:27

Reprezentacja Polski przegrała z Ukrainą 0:1 w towarzyskim spotkaniu rozegranym we Lwowie. W tym meczu Leo Beenhakker dał szansę kilku piłkarzom, którzy nie mieli szans na występy w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Nasi zawodnicy mogli prowadzić już po dwóch minutach ale po strzale głową Smolarka piłka trafiła w stojącego na linii bramkowejCzygryńskiego. Później warunki gry dyktowali jednak gospodarze. Ich akcje były groźniejsze a Fabiański nie narzekał na brak zajęć. Już w 12. minucie boisko musiał opuścić z powodu urazu Golański a jego miejsce zajął debiutant w kadrze Kowalczyk. Kolejna akcja Ukraińców mogła zakończyć się golem, bo po uderzeniu Woronina piłka odbiła się od poprzeczki. Potem Fabiański bronił jeszcze potężny strzał Tymoszczuka i zatrzymał szykującego się do poprawki Woronina. Kiedy w 43. minucie Lewandowski próbował strzelać z dystansu wydawało się, że Polacy otrząsnęli się z przewagi rywala. Tuz przed końcem pierwszej połowy Krawczuk wykorzystał "na raty" centrę Woronina i gospodarze prowadzili 1:0.

W drugiej połowie obaj trenerze dokonali wielu zmian i gra się wyrównała. Nadal jednak bliżej zdobycia gola byli gospodarze. Na placu gry pojawił się między innymi gwiazdor naszych wschodnich sąsiadów – Andrij Szewczenko, jednak niczego wielkiego gracz londyńskiej Chelsea nie pokazał. W ostatnim kwadransie gospodarze zagrali cofnięci, czekając na kontry. Szanse na remis Polacy mieli w ostatniej akcji spotkania. Znów ukraiński golkiper wypuścił piłkę, jednak nie sięgnął jej Roger. Po stojącym na słabym poziomie spotkaniu Ukraina pokonała ostatecznie skromnie nasza reprezentację 1:0

Ukraina – Polska 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 - Krawczenko [45]

Ukraina: Andrij Piatow - Hrihoryj Jarmaż, Taras Michaliuk, Dmytro Czychrynski, Wiaczesław Szewczuk - Serhij Nazarenko (70-Oleksiej Haj), Anatolij Tymoszczuk (59-Jewgen Lewczenko), Serhij Krawczenko (63-Maksym Kaliniczenko), Denis Hołajdo (90-Witalij Mandziuk) - Andrij Woronin (46-Andrij Szewczenko), Artiem Milewski (55- Wołodymyr Homeniuk).

Polska: Łukasz Fabiański - Paweł Golański (13-Marcin Kowalczyk), Adam Kokoszka (46-Piotr Polczak), Dariusz Dudka, Michał Żewłakow - Jakub Błaszczykowski (56-Radosław Majewski), Mariusz Lewandowski, Rafał Murawski (46-Roger Guereiro), Jacek Krzynówek, Euzebiusz Smolarek (46-Tomasz Zahorski) - Ireneusz Jeleń (75-Szymon Pawłowski)

Żółte kartki: Hrihoryj Jarmaż (Ukraina), Jakub Błaszczykowski (Polska)

Sędzia: Karen Nalbandian (Armenia).