Polska - Słowenia 1:1

2008-09-06 19:24:18

Piłkarska reprezentacja Polski niezbyt udanie zainaugurowała eliminacje do mistrzostw świata w RPA w 2010 roku.  We Wrocławiu reprezentacja Polski tylko zremisowała ze Słowenią 1:1.

Gol dla "Biało-czerwonych" padł w 17. minucie spotkania. W polu karnym Słowenii Cesar ściął Krzynówka. Arbiter pokazał Słoweńcowi żółtą kartkę i podyktował rzut karny dla Polski. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Michał Żewłakow i strzałem w prawy róg pokonał bramkarza rywali. Rywale wyrównali  w 35. minucie. Novaković ruszył do przodu lewą stroną, w polu karnym wymanewrował Wasilewskiego i zagrał na 5. metr do Dedicia. Słoweniec uprzedził Żewłakowa i z bliskiej odległości pokonał Fabiańskiego.

Polska – Słowenia 1:1 (1:1)

Bramki: Żewłakow 17–karny – Dedić 35

Polska: Łukasz Fabiański – Marcin Wasilewski, Bartosz Bosacki (50. Mariusz Jop), Michał Żewłakow, Marcin Kowalczyk – Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski (46. Tomasz Bandrowski), Roger Guerreiro (73. Marek saganowski), Mariusz Lewandowski, Jacek Krzynówek – Łukasz Piszczek

Słowenia: Samir Handanvić – Misko Brecko, Marko Suler, Bostjan Cesar, Branko Ilić – Mirnes Sisić, Andrej Komac (86. Anton Zlogar), Robert Koren, Andraz Kirm (72. Walter Birsa) – Zlatko Dedić (90. Darijan Matić), Milivoje Novaković.

Sędzia: Kristinn Jakobsson (Islandia)

Żółte kartki: Kowalczyk (Polska) – Dedić, Koren, Komac, Brecko (Słowenia)