San Marino - Polska 0:2

2008-09-11 00:33:53

Polska po słabym spotkaniu pokonała San Marino 2:0 w drugiej meczu eliminacji do mistrzostw świata. Bramki dla Polski zdobyli Euzebiusz Smolarek oraz debiutujący w kadrze Robert Lewandowski i to oni uratowali Leo Beenhakkera przed zwolnieniem z funkcji.

Co warte podkreślenia, rywali Polaków mieli w 3. minucie rzut karny jednak Łukasz Fabiański wyczuł intencje Andego Selvy i tylko kunszt młodego bramkarza Arsenalu Londyn sprawił, że nasza kadra sensacyjnie nie przegrywała z europejskim słabeuszem.

W 36. minucie Łukasz Piszczek wbiegł w pole karne lewą stroną boiska i oddał strzał, który odbił przed siebie bramkarz Simoncini. Do piłki podbiegł Smolarek i z najbliższej odległości trafił do pustej bramki. Druga bramka padła w 67. minucie. Piszczek, który miał ponownie udział przy golu dla "Biało-czerwonych" podał płasko po ziemi w pole karne, piłkę uderzył Smolarek jednak ta odbiła się od słupka i po chwili debiutujący w kadrze Robert Lewandowski wpakował futbolówkę do siatki.

San Marino - Polska 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 - Smolarek [36], 0:2 - R.Lewandowski [67].

Polska: Fabiański - Wojtkowiak, Żewłakow, Jop, Kowalczyk (28- Krzynówek) - Błaszczykowski, Lewandowski, Roger - Piszczek (88-Murawski) - Smolarek, Saganowski (59-Robert Lewandowski).

San Marino: Simoncini (73- Valentini) - Valentini, Marani, Simoncini, Bollini (46- Vanucci) - Albani, Viatioli, Beretti (80- Marani), Bugli - Selva, Marani.

Sędzia: Christoforos Zografos (Grecja)

Żółte kartki: Beretti, Simoncini, Marani, Marani

Widzów: 2400.