Polska - Belgia 2:3

2008-09-13 17:18:43

Polska reprezentacja siatkarzy uległa Belgii w rewanżowym spotkaniu barażowym do Mistrzostw Europy 2:3. Jedynie bilans zdobytych małych punktów sprawił, że to „Biało-czerwoni” zagrają na turnieju o prymat na Starym Kontynencie.

Pierwszy set zaczął się lepiej dla gości. Belgowie na pierwszą przerwę techniczną schodzili wygrywając 8:6. Polacy grali źle w bloku i obronie, co powodowało, iż przeciwnicy utrzymywali 2-3 punktową przewagę. Zła dyspozycja „Biało-czerwonych” w końcówce sprawiła, iż ostatecznie przegrali pierwszego seta 20:25.

W drugiej odsłonie Polacy zagrali nieco lepiej, choć początek był ponownie nerwowy. Na dwie przerwy techniczne z prowadzeniem schodzili Belgowie. Przebudzenie Polaków nastąpiło pod koniec drugiego seta. Dużo ożywienia do gry polskiego zespołu wniósł Bartman. Pomogło też wejście Pawła Woickiego na rozegranie za Łukasza Żygadłę. Wygraliśmy seta 25:22 i ponownie byliśmy w grze.

O trzecim secie najlepiej byłoby szybko zapomnieć. Ożywieni wygrana poprzedniej partii Polacy przez 3/4 czasu trwania trzeciej odsłony grali bardzo dobrze. Było 22:18 dla Polski, a skończyło się... 25:23 dla Belgii. Polscy siatkarze byli już blisko tragedii.

W czwartym secie na nasze szczęście zaczęli popełniać błędy i przy drugiej przerwie technicznej podopieczni Raula Lozano prowadzili16:11. Już do końca nie pozwoliliśmy sobie wyrwać zwycięstwa i wygraliśmy seta 25:20 co praktycznie sprawiło, że Polska była w finałach mistrzostw Europy.

Na tie-break Polacy wyszli tak, jakby zależało im na zdobyciu 4 punktów, bo właśnie tyle gwarantowało im udział w ME. Przy pierwszej przerwie technicznej wynik brzmiał 7:8 dla przyjezdnych. Ostatecznie set wygrali Belgowie 15:17 i całe spotkanie 2:3.

Polska - Belgia 2:3 (20:25, 25:22, 23:25, 25:20, 15:17)