Lech gromi mistrza

2008-09-14 21:03:38

W spotkaniu kończącym 5. kolejkę Ekstraklasy Wisła Kraków uległa przed własną publicznością Lechowi Poznań 1:4.

Od pierwszego gwizdka sędziego na boisku przeważali gracze Lecha Poznań, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie za sprawą Rafała Murawskiego, który popisał się świetnym uderzeniem z zza pola karnego. Gospodarze nie zdążyli przystąpić do odrabiania start, a Lechici wpakowali po raz kolejny piłkę do siatki! W 8. minucie z rzutu wolnego uderzał Semir Štilić, a piłka odbiła się od Roberta Lewandowskiego i wpadła do bramki strzeżonej przez Mariusza Pawełka.

Szanse na kolejne bramki poznaniacy zmarnowali w 30. minucie i 34. minucie, gdy doskonałe okazje na podwyższenie miał Sławomir Peszko. Mimo dwubramkowego prowadzenia piłkarze Lecha nadal atakowali, czego efektem była bramka Tomasza Bandrowskiego z 40. minuty. Po zagraniu Peszki do Bandrowskiego, ten drugi silnym uderzeniem pokonał interweniującego Pawełka.

Drugą połowę Wisła rozpoczęła zdecydowanie lepiej niż pierwszą, zaczęła atakować i stwarzać sobie kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Po szybkiej kombinacyjnej akcji i podaniu Radosława Sobolewskiego bramkę honorową dla krakowian zdobył Rafał Boguski. W 59. minucie nadzieję na korzystny rezultat rozwiał Robert Lewandowski, który bezproblemowo pokonał golkipera gospodarzy w sytuacji sam na sam.

Wisła Kraków - Lech Poznań 1:4
Bramki: Rafał Boguski 51' - Rafał Murawski 5', Robert Lewandowski 8', 58', Tomasz Bandrowski 40'.

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki (46' Peter Šinglár), Cléber, Júnior Enrique Díaz Campbell - Wojciech Łobodziński (46' Tomáš Jirsák), Radosław Sobolewski,  Roberto Mauro Cantoro (70' Andrzej Niedzielan), Rafał Boguski, Marek Zieńczuk - Paweł Brożek.

Lech: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Zlatko Tanevski, Manuel Santos Arboleda Sánchez, Luis Alfonso Henríquez Ledezma (17' Jakub Wilk) - Sławomir Peszko (65' Hernán Rengifo Trigoso), Dimitrije Injac, Tomasz Bandrowski, Semir Štilić (80' Piotr Reiss), Rafał Murawski - Robert Lewandowski.

Żółte kartki: Głowacki (Wisła) - Peszko (Lech).
Sędziował: Robert Małek (Zabrze).