Wisła przegrywa z Tottenhamem

2008-09-19 08:28:37

Wisła Kraków przegrała w pierwszej rundzie zasadniczej Pucharu UEFA z Tottenhamem Londyn 1:2.

Do przerwy Wisła grała jak równy z równym. Pierwszą bramkę zdobyli jednak gracze z Londynu, w 33 minucie David Bentley dał prowadzenie gospodarzom.

Radość londyńczyków nie trwała zbyt długo, kilka sekund później akcja przeniosła się pod pole karne Tottenhamu, gdzie Paweł Brożek prostopadłym podaniem obsłużył Tomasa Jirsaka, który mając przed sobą tylko Gomesa nie dał mu szans. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Druga połowa to już wyraźniejsza przewaga gospodarzy. W 56 minucie do siatki trafił ponownie Bentley, lecz sędzia uznał, że był spalony. W 73 minucie po strzale Benta mowy o spalonym być nie mogło i Tottenhamu ustalił wynik na 2:1.

Wiślacy przed rewanżem nie stoją jednak na straconej pozycji, bowiem zdobyta bramka na wyjeździe może przesądzić o końcowym sukcesie.

Tottenham Hotspur Londyn - Wisła Kraków 2:1
David Bentley 33, Darrent Bent 73 - Tomas Jirsak 34.

Żółte kartki: Jamie O'Hara (Tottenham), Radosław Sobolewski, Patryk Małecki (obaj Wisła).

Sędziował: Lucilio Batista (Portugalia).

Tottetham: Heurelho Gomes - Gareth Bale, Ledley King, Jonatan Woodgate, Chris Gunter (57 Jamie O'Hara) - David Bentley, Didier Zokora, Jermaine Jenas, Aaron Lennon (57 Fraizer Campbell) - Giovani dos Santos (71 Benoit Assou-Ekotto), Darrent Bent

Wisła Kraków: Mariusz Pawełek - Peter Singlar, Marcin Baszczyński, Cleber, Junior Diaz - Rafał Boguski (73 Patryk Małecki), Radosław Sobolewski, Mauro Cantoro, Tomas Jirsak (61 Wojciech Łobodziński), Marek Zieńczuk - Paweł Brożek (79 Andrzej Niedzielan).