Wisła za burtą

2008-10-02 17:31:47

W spotkaniu rewanżowym I rundy Pucharu UEFA Wisła Kraków zremisowała przed własną publicznością z Tottenhamem Hotspur 1:1. Krakowianie pierwsze spotkanie przegrali 1:2.

Najlepszą okazję do objęcia prowadzenia w pierwszej połowie miała Wisła Kraków, jednak Radosław Sobolewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kilka minut wcześniej, w 32. minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Tomáš Jirsák, którego zastąpił Wojciech Łobodziński.

W 58. minucie spotkania Gareth Bale dośrodkował w pole karne Wisły, a naciskany przez rywala Arkadiusz Głowacki wpakował piłkę głową do własnej bramki. Kolejną okazję bramkową zawodnicy Tottenhamu mieli kilka minut później, ale uderzenie Didiera Zokora okazało się minimalnie niecelne.

W 80. minucie piłka po uderzeniu Pawła Brożka uderzyła w słupek, a trzy minuty później znalazła już drogę do bramki. Paweł Brożek otrzymał świetne prostopadłe podanie od Juniora Diaza i spokojnie przelobował Heurelho Gomesa. Chwilę później Wisła mogła już prowadzić, jednak dobitka głową Pawła Brożka trafiła wprost w golkipera gości.

Wisła Kraków -  Tottenham Hotspur FC 1:1 (0:0)
Bramki: Arkadiusz Głowacki 58' (s) - Paweł Brożek 83'.

Wisła: Mariusz Pawełek - Marcin Baszczyński, Arkadiusz Głowacki, Cléber, Piotr Brożek - Rafał Boguski (82' Marcelo), Radosław Sobolewski, Roberto Mauro Cantoro (66' Marek Zieńczuk), Tomáš Jirsák (32' Wojciech Łobodziński), Júnior Enrique Díaz Campbell - Paweł Brożek.

Tottenham: Heurelho Gomes - Christopher Gunter, Jonathan Woodgate, Ledley King, Gareth Bale - Aaron Lennon (88' Michael Dawson), Alain Didier Zokora Deguy, Jermaine Jenas, Luka Modrić (77' Thomas Huddlestone), Fraizer Campbell (68' Jamie O'Hara) - Darren Bent.