Szczęśliwe zwycięstwo w Poznaniu

2008-10-02 20:47:18

Lech Poznań awansował do fazy grupowej Pucharu UEFA pokonując po 120-minutowym pojedynku Austrię Wiedeń 4:2. Bramkę zapewniającą gospodarzom awans strzelił Rafał Murawski w 120. minucie meczu.

W wyjazdowym spotkaniu zawodnicy Lecha ulegli rywalom w Wiedniu 1:2.

Lech Poznań - FK Austria Wiedeń 4:2 (po dogrywce)
Bramki: Hernán Rengifo Trigoso 10', Sławomir Peszko 85', Hubert Lewandowski 98', Rafał Murawski 120' - Milenko Ačimovič 62' (k), Matthias Hattenberger 100'.

Lech Poznań: Krzysztof Kotorowski - Grzegorz Wojtkowiak, Zlatko Tanevski (112' Ivan Đurđević), Manuel Santos Arboleda Sánchez, Jakub Wilk - Sławomir Peszko, Dimitrije Injac (84' Piotr Reiss), Rafał Murawski, Semir Štilić, Robert Lewandowski - Hernán Rengifo Trigoso.

Austria Wiedeń: Szabolcs Sáfár - Joachim Standfest, Jacek Bąk, Franz Schiemer, Mario Majstorović - Emin Sulimani (69' Thomas Krammer), Jocelyn Blanchard, Matthias Hattenberger, Milenko Ačimovič - Mario Bazina (107' Michael Madl), Rubin Rafael Okotie (102' Mamadou Laminé Diabang).

Sędzia: Konstantínos Kapitanís (Cypr).
Widzów: 23500.