Polska - Czechy 2:1!

2008-10-11 23:13:29

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Czechami 2:1 w meczu eliminacji MŚ 2010. Na Stadionie Śląskim podopieczni Leo Beenhakkera znów pokazali wspaniałą grę i – najważniejsze – pozostali na pierwszym miejscu w tabeli grupy 3.

W 27. minucie pierwsza bramkę zdobył Paweł Brożek. Była to popisowa akcja Błaszczykowskiego, który wręcz ośmieszył kilku Czechów i odegrał do stojącego przed polem karnym Pawła Brożka. Napastnik krakowskiej Wisły bez zastanowienia uderzył z 20 metrów i pokonał Petra Cecha. W 53 minucie było już 2:0. Roger zagrał do Błaszczykowskiego, który bez wahania ruszył prawą stroną w kierunku bramki Czechów. Nasz skrzydłowy zachował się w polu karnym niczym profesor, przenosząc futbolówkę nad wybiegającym z bramki Petrem Cechem.

Piłka wylądowała w siatce czeskiej bramki, a Błaszczykowski zapisał na swoim koncie drugiego gola w historii występów w reprezentacji Polski. W 87. minucie Czesi strzelili honorowego gola. Krzynówek nie zdążył wrócić pod własne pole karne. Sverkos przedarł się lewą stroną i zagrał w pole karne. Tam głową uderzył Fenin i Boruc musiał sięgnąć do siatki. Polacy prowadzą już tylko 2:1, co zapowiada emocjonującą końcówkę meczu w Chorzowie, ale ostatecznie to nasza kadra wygrała 2:1.