Piątkowa ekstraklasa

2008-10-18 10:36:09

Polonia Warszawa zaledwie zremisowała na własnym boisku 1:1 z Cracovią. Niespodziewane prowadzenie gościom dał już w 4. minucie Jakub Kaszuba. Czarne Koszule wyrównały tuż po przerwie, dzięki bramce Jarosława Laty.

Stołeczni rozpoczęli mecz mało skoncentrowani i już w czwartej minucie stracili bramkę. Składną akcję Cracovii prawym skrzydłem zakończył Jakub Kaszuba, który strzałem z kilku metrów nie dał szans Sebastianowi Przyrowskiemu. W 19. minucie mogło być 0:2, ale wspaniałą robinsonadą popisał się Przyrowski, broniąc główkę Dariusza Pawlusińskiego.

Po zmianie stron poloniści z dużym animuszem ruszyli do odrabiania strat. Na boisku pojawili się Krzysztof Gajtkowski i Daniel Mąka, którzy wnieśli sporo ożywienia w linii ofensywnej. W 50. minucie Jarosław Lato znakomitym strzałem z rzutu wolnego zdobył wyrównującą bramkę. Polonia atakowała, ale kolejnych goli kibice już nie zobaczyli.

Polonia Warszawa - Cracovia 1:1 (0:1)
Bramki: Kaszuba 4 – Lato 50
Polonia: Przyrowski - Mynar, Jodłowiec, Skrzyński, Sokołowski - Piechniak (46 Mąka), Majewski, Kozioł, Lato - Kosmalski (46 Gajtkowski), Ivanovski
Cracovia: Cabaj - Szeliga, Milosevic, Wasiluk, Tupalski - Radwański (64 Dudzic), Kłus, Nowak, Pawlusiński - Moskała (83 Baliga), Kaszuba (75 Krzywicki)
Żółte kartki: Jodłowiec, Skrzyński – Radwański, Pawlusiński
Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok) Widzów: 3 000