Agnieszka Radwańska odpadła w półfinale

2008-10-26 10:13:34

Agnieszka Radwańska nie zdołała awansować do finału halowych zawodów WTA w Linzu (z pulą nagród 600 tys. dol.). Rozstawiona z numerem trzecim Polka przegrała w sobotę z turniejową jedynką - Serbką Anną Ivanović 2:6, 6:3, 5:7.

Radwańska źle zaczęła mecz - miała problemy ze zdobywaniem punktów przy własnym serwisie i dwukrotnie dała się rywalce przełamać. W drugim secie sytuacja się odwróciła - to Polka grała odważniej i wielokrotnie mogła wygrać gema przy podaniu rywalki. Sztuka ta udała jej się trzy razy i o wyniku miał decydować trzeci set.  W ostatniej odsłonie wyżej notowana rywalka zagrała znakomicie i prowadziła już 5:3. Wtedy Agnieszce udał się ostatni zryw, po którym zdołała doprowadzić do wyrównania. Niestety  dwa kolejne gemy wygrała Serbka i w rezultacie mecz, należały do Ivanović.