Asseco Prokom Sopot zwycięża w Eurolidze

2008-10-30 00:34:06

Asseco Prokom Sopot wygrał z mistrzem Francji SLUC Nancy 91:62 (14:19, 18:12, 28:16, 31:15) w meczu drugiej kolejki koszykarskiej Euroligi. To pierwsze zwycięstwo mistrza Polski w grupie B.

Beniaminkowi Euroligi z Francji starczyło sił jedynie na 20 minut wyrównanej walki z mistrzami Polski. Po nieco nerwowym początku spotkania i okresach przestoju w pierwszej i drugiej kwarcie koszykarze Asseco Prokomu nie dali rywalom żadnych szans w drugiej połowie meczu.

Asseco Prokom Sopot - SLUC Nancy 91:62

Asseco Prokom Sopot: Daniel Ewing 32, David Logan 18, Patrick Burke 16, Filip Dylewicz 12, Ronald Burrell 6, Aniekan Archibong 3, Adam Hrycaniuk 2, Piotr Szczotka 2, Aleksiej Nesovic 0.

SLUC Nancy: Cyril Julien 17, Lamayne Wilson 16, Steed Tchicamboud 14, Ricardo Greer 10, Jeff Greer 3, John Cox 2, Victor Samnick 0, Rod Benson 0, Amadou Aboubakar Zaki 0, Michel Morandais 0.