Lech - Nancy 2:2

2008-11-07 00:02:38

Po ciekawym meczu Lech Poznań w swoim debiucie w fazie grupowej Pucharu UEFA zremisował na własnym boisku z francuskim AS Nancy 2:2.

Już w 5. minucie spotkania Lechici wyprowadzili błyskawiczny kontratak. Dimitrije Injać uruchomił długim podaniem Sławomira Peszkę, który wbiegł w pole karne i po minięciu obrońcy nie miał większego problemu z trafieniem do bramki Francuzów. Jego gol był 1000. zdobytym przez polskich piłkarzy w europejskich pucharach. Jednak gospodarze nie cieszyli się z prowadzenia nawet pięciu minut, gdy po błędzie defensywy Lecha Francis Ntsay Malonga pokonał w 10. minucie stojącego w poznańskiej bramce Chorwata Ivana Turinę. W 22. minucie poznaniacy objęli prowadzenie po kuriozalnych okolicznościach. Po rzucie wolnym wykonanym przez Stilicia piłkę spokojnie złapał bramkarz Nancy – Gennaro Bracigliano i wpadł z nią za linię, a arbiter nakazał rozpoczęcie gry od środka boiska.

Druga połowa nie przyniosła aż tylu emocji co pierwsza. Goście z Nancy wyprowadzili kontrę na 10 minut przed końcem meczu i doprowadzili do wyrównania. Zerka nie atakowany przez obrońców wbiegł z lewej strony w pole karne i strzałem w długi róg pokonał Turinę. W końcówce meczu Rengifo znalazł się w dobrej sytuacji, ale przerzucił piłkę nad poprzeczką i wynik nie uległ już zmianie.

Lech Poznań – AS Nancy 2:2 (2:1)

Bramki: Sławomir Peszko 5, Semir Stilić 22 – Francis Malonga 10, Monsef Zerka 82

Lech: Ivan Turina – Grzegorz Wojtkowiak, Bartosz Bosacki, Manuel Arboleda, Ivan Djurdjević – Sławomir Peszko (79 Robert Lewandowski), Dimitrije Injać (64 Tomasz Bandrowski), Rafał Murawski (90 Dawid Kucharski), Semir Stilić, Jakub Wilk – Hernan Rengifo

Nancy: Gennaro Bracigliano – Jean Calve, Abdeslam Ouaddou, Andre Luiz, Jonathan Brison – Issiar Dia, Benjamin Gavanon (69 Pascal Berenguer), Julien Feret, Alfred Ndiaye (63 Joel Landry), Francis Malonga (87 Helder) – Monsef Zerka

Sędzia: Pavel Balaj (Rumunia)

Żółte kartki: Sławomir Peszko – Gennaro Bracigliano, Andre Luiz

Widzów: 22 000