Pucharowa środa

2008-11-18 23:09:01

W środę rozegrane zostały cztery spotkania w ramach rozgrywek o Puchar Ekstraklasy. Obyło się bez niespodzianek, swoje spotkania wygrała Wisła Kraków, Legia Warszawa, Arka Gdynia i Ruch Chorzów.

Łatwe zwycięstwo odniosła krakowska Wisła, która przed własną publicznością pokonała Piasta Gliwice 4:1. Występująca w eksperymentalnym zestawieniu Wisła nie miała problemów z niżej notowanym rywalem, a dwie bramki zdobył Marek Zieńczuk, po jednym trafieniu zaliczyli Junior Diaz i Piotr Brożek. Autorem honorowego trafienia dla gliwiczan został Rafał Andraszak, który pokonał Marcina Juszczyka w 85. minucie.

Siedem bramek padło w Chorzowie, gdzie miejscowy Ruch pokonał Polonię Bytom 4:3. Bramkę decydującą o tym, że trzy punkty zostaną w Chorzowie zdobył w 89. minucie Artur Sobiech.

W derbach trójmiasta Lechia Gdańsk uległa na własnym boisku Arce Gdynia 0:1. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył defensor gości, Dariusz Żuraw, który uderzeniem głową pokonał Mateusza Bąka.

Szczęśliwe zwycięstwo odnotowała warszawska Legia, której przyszło w Łodzi zmierzyć się z ŁKS-em. Gospodarze po dziesięciu minutach i trafieniach Dariusza Stachowiaka oraz Pawła Drumlaka prowadzili już 2:0, jednak legioniści jeszcze przed przerwą zdołali zdobyć bramkę kontaktową za sprawą Tomasza Kiełbowicza. Po przerwie do wyrównania doprowadził najpierw Mikel Arruabarrena, a rzut karny w 90. minucie na bramkę zamienił

grupa A
Wisła Kraków - Piast Gliwice 4:1 (2:0)
Bramki: Marek Zieńczuk 35', 87', Junior Diaz 41', Piotr Brożek 53' - Rafał Andraszak 85'.
Żółta kartka: Damian Iwan (Piast Gliwice).
Sędzia: Marek Mikołajewski (Ciechanów).

grupa B:
Ruch Chorzów - Polonia Bytom 4:3 (1:2)
Bramki: Piotr Balaz 8', Michał Pulkowski 48', Artur Sobiech 59', 89' - Walery Sokolenko 4', Janusz Wolański 24', Marek Bazik 67' (k).
Żółte kartki: Ireneusz Adamski, Artur Sobiech.
Sędzia: Robert Małek (Zabrze).

grupa C:
Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 0:1 (0:1)
Bramka: Dariusz Żuraw 38'.
Żółte kartki: Artur Andruszczak, Maciej Kalkowski, Arkadiusz Mysona - Przemysław Trytko.
Sędzia: Jacek Granat (Warszawa).

grupa D:
ŁKS Łódź - Legia Warsza 2:3 (2:1)
Bramki: Dariusz Stachowiak 2', Paweł Drumlak 10', - Tomasz Kiełbowicz 21', Mikel Arruabarrena 60', Miroslav Radovic 90' (k).
Żółte kartki: Zdzisław Leszczyński - Martins Ekwueme, Piotr Bronowicki, Pance Kumbev, Inaki Astiz.
Sędzia: Zdzisław Bakaluk (Olsztyn).