Polska wygrywa z Irlandią

2008-11-19 23:11:46

Reprezentacja Polski pokonała po obfitującym w emocję spotkaniu w Dublinie Irlandię 3:2. Szczególnie dramatyczny przebieg miała końcówka spotkania, w której padły dwie bramki, a polu karnym "Biało-czerwonych" często robiło się gorąco.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla Polaków. Bo dobrej centrze z rzutu wolnego w polu karnym fantastycznie głową uderzył Mariusz Lewandowski i po zaledwie 2 minutach Polacy wyszli na prowadzenie. Druga bramkę zaraz po przerwie po ładnej akcji zdobył Roger Guerreiro, dla którego był to drugi gol w barwach polskiej reprezentacji. Brazylijski pomocnik naszej reprezentacji przejął piłkę na około 20. metrze, zszedł do środka i precyzyjnym, a zarazem mocnym strzałem w długi róg nie dał żadnych szans Shayowi Givenowi.

Prawdziwe emocje przyszły dopiero pod koniec spotkania. W 87. minucie islandzki sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, a jedenastkę wykorzystał Stephen Hunt. Chwilę później szybką akcję wyprowadził nasz zespół, która atomowych strzałem w okienko zakończył Robert Lewandowski. Irlandczycy się nie poddali i w doliczonym czasie gry, po zamieszaniu w polu karnym ładny, celny strzał przy prawym słupku oddał Keith Andrews i zrobiło się 2:3, ale to było wszystko na co było stać dziś graczy z Zielonej Wyspy.

Irlandia - Polska 2:3 (0:1)

Bramki: dla Irlandii - Stephen Hunt (88-karny), Keith Andrews (90+1); dla Polski - Mariusz Lewandowski (3), Roger Guerreiro (47), Robert Lewandowski (89).

Sędziował: Kristian Jakobsson (Islandia).

Widzów: 50 000.

Irlandia: Shay Given - Paul McShane, John O'Shea, Richard Dunne, Kevin Kilbane - Damien Duff, Darron Gibson, Glenn Whelan, Andy Keogh - Kevin Doyle, Caleb Folan.

Polska: Łukasz Fabiański - Marcin Wasilewski, Bartosz Bosacki, Dariusz Dudka, Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski, Mariusz Lewandowski, Łukasz Garguła, Rafał Boguski, Jacek Krzynówek - Paweł Brożek.