CSKA Moskwa - Lech Poznań 2:1

2008-11-27 20:17:28

W drugim spotkaniu poznańskiego Lecha w Pucharze UEFA podopieczni Franciszka Smudy musieli uznać wyższość zespołu CSKA, który pokonał "Kolejorza" w Moskwie 2:1 po bramkach Ałana Dzagojewa i Jurija Żyrkowa. Honorowe trafienie dla Lecha zaliczył Semir Štilić, który popisał się skutecznym uderzeniem z rzutu wolnego.

Od początku spotkania dominowali gospodarze, którzy co chwilę gościli pod bramką lechitów, jednak już w 13. minucie bliski spotkania sam na sam z golkiperem CSKA był Robert Lewandowski.

W 31. minucie Ałan Dzagojew po prostopadłym zagraniu od Vágnera Love'a wpakował z 15 metrów piłkę do siatki rywali. W końcówce pierwszej połowy groźny atak przeprowadził Sławomir Peszko, ale skutecznie interweniował Igor Akinfiejew. Drugą bramkę zawodnikom z Moskwy udało się zdobyć w 45. minucie, gdy Jurij Żyrkow otrzymał świetne podanie i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Ivana Turiny.

Autorem kontaktowej bramki dla Lecha był Semir Štilić, który sprytnym uderzeniem pokonał nienajlepiej reagującego w tej sytuacji Akinfiejewa. Lechici od tego momentu zaczęli śmielej atakować i częściej stwarzać zagrożenie pod bramką CSKA, jednak mimo kilku groźnych sytuacji spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1 dla drużyny ze stolicy Rosji.

CSKA Moskwa - Lech Poznań 2:1 (2:0)
Ałan Dzagojew 31', Jurij Żyrkow 45' - Semir Štilić 66'.

CSKA: Igor Akinfiejew - Aleksiej Bieriezuckij, Wasilij Bieriezuckij, Siergiej Ignaszewicz, Anton Grigorjew (70' Elvir Rahimić) - Miloš Krasić, Deividas Šemberas, Pawieł Mamajew, Ałan Dzagojew (83' Caner Erkin), Jurij Żyrkow - Vágner Love.

Lech: Ivan Turina - Grzegorz Wojtkowiak, Zlatko Tanevski, Manuel Santos Arboleda Sánchez, Ivan Đurđević - Sławomir Peszko (46' Tomasz Bandrowski), Dimitrije Injac, Robert Lewandowski, Semir Štilić, Jakub Wilk - Hernán Rengifo Trigoso.

Żółte kartki: Żyrkow, Šemberas, Vágner Love (CSKA) - Arboleda Sánchez (Lech).
Sędzia: Duarte Nuno Pereira Gomes (Portugalia).