Małysz 14. na inauguracje

2008-11-29 17:29:54

Adam Małysz zajął 14. miejsce w inaugurujących nowy sezon zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich. W fińskim Kuusamo najlepszy był Szwajcar Simon Ammann.

Małysz uzyskał 114,5 i 121,5 m. Za swoje skoki lider naszej reprezentacji uzyskał łączną notę 219,3 pkt. W finałowej serii wystąpił także drugi z naszych kadrowiczów Marcin Bachleda, ale drugi skok zepsuł (zaledwie 101,5 m) i został sklasyfikowany na 28. miejscu.

Ammann, który prowadził po pierwszej serii, w drugiej zdołał obronić pozycję, choć lądował bliżej niż rywale. Drugie miejsce wywalczył Wolfgang Loitzl, trzecie Gregor Schlierenzuer, a na czwartej pozycji konkurs ukończył obrońca Pucharu Świata Thomas Morgenstern (wszyscy Austria).